Деметра з Миколаївщини та медсестра Василь: 50% пропонує добірку репортажів

«50%» пропонує добірку найцікавіших гендерних матеріалів з українських ЗМІ про жінок в політиці, фемінітиви та інші гендерні питання.

  1. 1. Українська правда. Життя. «Під знаком Деметри. Як жінки керують успішною громадою на Миколаївщині»

Історія про розвиток Куцурубської ОТГ Миколаївської області. У результаті децентралізації, у селі Куцуруб біля Очакова успішно працює об’єднана територіальна громада. Головні герої – голова громади Інна Копійка, Любов Федорова – секретар ради, Наталія Лаврик – начальник відділу фінансів, бухгалтерського обліку та звітності, Ольга Власюк – начальник відділ соціального захисту, захисту дітей та роботи з сім’ями.

Сьогодні Куцурубська об’єднана територіальна громада налічує 12 сіл, в яких мешкає 8 тисяч людей. Це більше половини населення Очаківського району.

 

  1. 2. Інформаційний портал «Черкаський край». «За статтю — жінка, за посадою… чоловік?»

Стаття про гендерне питання в мові із розмови з координаторкою Волинського прес-клубу Богдана Стельмах та керівницею Волинської громадської організації «Гендерний центр» Оксана Ярош.

«Василь працює в лікарні медсестрою». Якось смішнувато? Але в класифікаторі професій немає «медбрата»! Та це чи не єдиний випадок мовної дискримінації чоловіків.

 

  1. 3. Видання «Порто-Франко», «Мужчини в тисках патриархата»

Матеріал на тему гендерної дискримінації щодо чоловіків: робота у дитячому садку, школі, піти в декрет тощо.

фото –
https://goodmenproject.com

Стереотип про те, що чоловік має бути мужнім і не може доглядати за дітьми, наприклад, активно також підтримують вітчизняні ЗМІ.

 

4. Видання UPDATE, «Мнение. Почему я не молчу в ответ на сексистские высказывания»

Колонка Анни Осипової із роздумами про дискримінацію, сексизм та дискусії на ці теми у суспільстві:

«Дискриминация вообще и сексизм в частности – такой сложный баг в программе, что его можно исправить только системным коллективным усилием».