Інвестиції в жінок забезпечать глобальні вигоди, – Іванка Трамп

Минулого місяця у Вашингтоні відбулися весняні зустрічі Групи Світового банку та Міжнародного валютного фонду. Головною темою заходу було питання – як сприяти сталому і всеосяжному економічному зростанню. Але в той час як світові лідери намагаються відродити світову економіку, суттєвий елемент формули зростання і стабільності залишається недооціненим: а саме, розширення економічних можливостей жінок, що, безперечно, дивіденди сім’ям, бізнесу і нації.

Інвестиції в жінок забезпечать глобальні вигоди, – Іванка Трамп

Хоч той факт, що один з найбільш ефективних способів сприяти зростанню глобальної економіки – це розширення ролі жінки в бізнесі, доведення уже не потребує, однак лише 55% жінок входять в частку оплачуваної робочої сили по всьому світу. Це безцінний і доведено прибутковий актив, в який ми, однак, не інвестуємо ресурси, щоб розкрити повний потенціал жінок.

Дослідження Групи Світового банку, МВФ, і ОЕСР, а також приватні дослідження, свідчать, що ми можемо поповнити світову економіку мільярдами, створюючи сприятливі умови і збільшуючи рівень залученості жінок в світову оплачувану діяльність, володіння бізнесом, а також підвищуючи продуктивність їх роботи.

Отож ліквідація гендерних прірв має сенс як на макроекономічному рівні, так і на рівні окремих компаній.

До того ж, жінки схильні виділяти велику частину своїх доходів на продукти харчування, турботу про здоров’я і на освіту – на те, що приносить користь їх дітям і має мультиплікативний ефект на покоління вперед. І навіть при визнанні усіх переваг інвестицій в жінок-підприємців та працюючих жінок, прогрес в цій сфері застопорився.

У Доповіді про світовий ґендерний розрив Міжнародного економічного форуму 2016 року підраховано, що досягнення економічного паритету між статями може зайняти 170 років, що не може бути прийнятним.

Було відзначено, що жінок-підприємців більше утискають законодавчі положення, що обмежують економічні можливості жінок. Вони не дають їм опановувати певні професії, подорожувати, обмежують їх права успадковувати або володіти землею. Підприємства, що належать жінкам, входять в більш вузьке коло секторів, в основному з більш низькими показниками прибутку і експортним потенціалом.

Минулого місяця канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка закликає до активних дій, приймала саміт W20 («Жіночої двадцятки») в Берліні, приділяючи особливу увагу підтримці розширення економічних можливостей жінок як невід’ємної частини порядку денного «Великої двадцятки».

Інвестиції в жінок забезпечать глобальні вигоди, – Іванка Трамп

На саміті було наголошено на тому, що потрібно збільшити доступ до фінансів, перерозподілити соціальну роботу, посприяти прогресу в галузі фінансової залученості і запропонувати програми з підготовки жінок-підприємців, а також допомогти їм з доступом до ринків більш високої вартості. Необхідно розробити нові нормативно-правові рамки, що сприяють розвитку і росту продуктивності жінок. Правильне навчання збільшить здатність жінок вести власний бізнес.

Групи, подібні W20, Світовому економічному форуму, Світового банку та Групі високого рівня ООН, зіграли важливу роль у зміцненні аргументів на користь інвестування в жінок і знайшли ефективні рішення.

Політичні лідери, керівники, економісти і вчені – всі згодні з тим, що один з найбільш ефективних способів сприяти зростанню глобальної економіки – це розширення ролі жінки в бізнесі.

Джерело: https://www.ar25.org