Новим генерал-губернатором Канади призначили жінку-астронавтку

Новим генерал-губернатором Канади, стала колишня астронавтка Жулі Пейєтт. Про це повідомляє інформаційне агентство «Укрінформ».

Генерал-губернатора офіційно представлятиме у цій країні королеву Великої Британії й буде де-юре главою держави,

Згідно із визначеною процедурою, генерал-губернатор Канади призначається главою Британського Королівства за порадою чинного прем’єр-міністра країни.

53-річна Жулі Пейєтт за освітою комп’ютерний інженер, але у 1992 році була відібрана серед 5330 охочих і стала космонавткою.

За свою космічну кар’єру брала участь у двох місіях до Міжнародної космічної станції і працювала головним астронавтом Космічного агентства Канади.

Нині вона залучена до багатьох громадських проектів. Цікаво, що уродженка Монреалю Пейєтт знає шість мов і стала першою канадкою, яка побувала на борту МКС.

Відповідно до конституції Канади, генерал-губернатор має дуже широкі повноваження. Він або вона приймає присягу у прем’єр-міністра та членів його кабінету, має право розпускати парламент та оголошувати вибори, а також затверджує усі закони. Однак на практиці переважно виконує представницькі функції.

Із вересня 2010 року обов’язки генерал-губернатора Канади виконував Девід Джонстон, який до призначення був відомим академіком.

На цій посаді Пейєтт не стане першою жінкою, адже до неї цю відповідальну роль вже тричі виконували жінки.

«50%»