Головна Статті Справедливий бюджет для всіх: як це зробити за допомогою ґендерно орієнтованого бюджетування

Справедливий бюджет для всіх: як це зробити за допомогою ґендерно орієнтованого бюджетування

0
419

Знання – це сила, що здатна змінити громаду на краще. Особливо якщо це стосується справедливого розподілу бюджету для усіх представників і представниць суспільства, незалежно від ґендеру, віку, фізичних та інших особливостей.

7 – 8 вересня у Запоржжі на дводенному семінарі-тренінгу говорили про  «Впровадження ґендерно орієнтованого бюджетування в місцевих бюджетах

Учасниці та учасники заходу дізналися, як ефективніше розподіляти кошти завдяки впровадженню ґендерно орієнтованого бюджетування, як робити ґендерний аналіз місцевих програм.

У семінарі-тренінгу взяли участь представниці та представники міжфракційних депутатських груп «Рівні можливості», економісти, бухгалтери, представниці фінансових відділів місцевих рад Запорізької області в рамках проекту «Просування участі жінок у політиці та протидія ґендерним стереотипам», який Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» реалізує у партнерстві з НДІ за підтримки уряду Великої Британії в рамках Фонду розвитку ефективного врядування.

Учасники заходу дізналися про етапи ґендерно орієнтованого бюджетування, самостійно ознайомилися з методам гендерного бюджетного аналізу у Німеччині, Швеції, Македонії та зробили власні висновки щодо необхідності проведення таких аналізів в Україні.

Особливо учасників вразив ґендерний аналіз програми «Мюнхенський фонд» щодо заохочення нових підприємств. В Україні такі програми теж є, але ніхто не чув, щоб був здійснений ґендерний аналіз ефективності використання коштів. Це досить цікава інформація, яку варто враховувати.

«Семінар пройшов на високому рівні. Інформація в доступній формі. З урахуванням того, що жінок більше, ніж чоловіків, треба більше уваги приділяти їх потребам. Кошти виділяються на футбольні поля в два рази більші, ніж на гімнастичні зали. Потрібно проводити такі навчальні семінари, оскільки ґендерні аспекти вважають неважливими. Ґендерний аналіз показує проблеми, на які не звертаємо увагу, а їх потрібно вирішувати», – Павло Лячко, секретар комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку Василівської районної ради, представник міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Василівській районній раді.

«Відвідавши семінар та вивчивши досвід Німеччини, Швеції, Македонії, ми, українки, дивувались, наскільки там приділяють увагу та серйозно ставляться до проблем ґендерної рівності. Мені здається, що їх приклад, особливо шведів, потрібно брати за основу. Нам є до чого прагнути, є з кого брати приклад. Я вважаю, що ті знання та навики, які нам дали, ми повинні застосувати в наших місцевих бюджетах, враховуючи рівні права чоловіків і жінок», – Валентина Громихіна, представниця комісії з фінансово-економічних питань і бюджету Якимівської районної ради, секретар міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» у Якимівській районній раді.

 

Оксана Дроздовська,

Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє».

Для сайту 50vidsotkiv.org.ua

Більше публікацій
Більше публікацій Редактор
Більше публікацій Статті