Топ-5 серіалів про жінок-політиків

Політику раніше вважали переважно чоловічою сферою, проте за останні роки на політичній арені з’явилося чимало впливових жінок, які здатні скласти їм конкуренцію. Більш того, жіноча яскравість та неординарний підхід до вирішення важливих проблем викликають часом навіть більший інтерес серед громадськості.

Не змогли оминути цю тему й режисери серіалів. Пропонуємо найцікавіші, гостросюжетні, а часом і не позбавлені гумору серіали про політику, головними героїнями яких є жінки.

“Держсекретар” / Madam Secretary (2014 – ), США

Топ-5 серіалів про жінок-політиків

В центрі сюжету –  колишня аналітик ЦРУ Елізабет Маккорд, яка стає держсекретарем США. Вона приваблива й стильна жінка з гострим розумом та схильністю приймати нестандартні рішення. Їй щодня доводиться вирішувати складні задачі та мати справу з міжнародними конфліктами. Між тим, одним з таких стає війна на Донбасі, в якій беруть активну участь російські війська. Щоб заспокоїти імперські амбіції Росії, держсекретар має допомогти Україні.

Режисер серіалу Ерік Столц та сценаристка Барбара Голл створили вигадану адміністрацію президента, проте можна впізнати й певні обставини сучасного світу. Більш того, критики навіть звинуватили перший сезон у піарі тодішньої кандидатки в президенти США Хіларі Клінтон, стверджуючи, що головна героїня має з нею спільні риси.

 

“Уряд” / Borgen (2010 – 2013), Данія

Топ-5 серіалів про жінок-політиків

Ще один серіал про політику, головний персонаж якого – жінка. Лідер датської Партії поміркованих 40-річна Біргітте Нюборг, несподівано для всіх,в тому числі й для себе, перемагає на виборах, після чого її партія отримує право сформувати Уряд. Сама ж Біргітте повинна стати першою у Данії жінкою-прем’єр-міністром.

Зайняти таку важливу посаду головній героїні допомогли безпосередність, щирість та несхожість на інших політиків. Проте очоливши уряд і ставши його частиною, Біргітте починає забувати про свої моральні принципи. Серіал показує, як політика змінює людей, перемелюючи всіх і кожного.

 

“Політикани” / Political Animals (2012), США

Топ-5 серіалів про жінок-політиків

6-серійна політична драма розповідає про жінку Елейн Барріш, колишню дружину президента США, яка вирішила сама зайнятися політикою. Ставши держсекретарем, жінка зіштовхнулася не лише з політичними іграми й інтригами, але й із сімейними труднощами.

Еллейн, яку грає відома акторка Сігурні Уівер, доводиться багато принести в жертву, щоб зробити кар’єру в Білому домі. На відміну від чоловіків, героїня має воювати на два фронти – справлятися з державними справами й вирішувати проблеми у власній родині.

 

“Віце-президент” / Veep (2012 – ), США

Топ-5 серіалів про жінок-політиків

Серіал “Віце-президент”, знятий на замовлення НВО,  доводить, що телевізійні шоу про політику можуть бути не лише драматичними, але й комедійними. У 2012-му він навіть отримав Еммі як найкращий комедійний серіал.

У центрі сюжету – колишній сенатор Селіна Майер, яка стала віце-президентом. Проте, як виявилося, нова посада – зовсім не така, якою її представляла головна героїня, хоча багато хто її про це попереджав. Майер постійно потрапляє у незручні ситуації та конфузи.

Серіал – політична сатира, в якій звичаї в середовищі політичних управлінців висміюються найбезжаліснішим чином, а політична реальність постає низкою суцільних парадоксів.

 

“Смерть мозку” / BrainDead (2016 – ), США

Топ-5 серіалів про жінок-політиків

Серіал розповідає про молоду дівчину Лорел Гілі, яка не змогла зробити кар’єру в документальному кіно, як хотіла, проте отримала роботу в Конгресі в команді її брата – сенатора-демократа від штату Меріленд. На новому місці головна героїня стикається відразу з двома серйозними проблемами. Перша – це непереборні розбіжності між демократами й республіканцями, які загрожують привести до припинення роботи уряду. А друга полягає в тому, що на провідних американських політиків напали дрібні інопланетні істоти, які харчуються мізками людей.

Створений Мішель та Робертом Кінг серіал – це комедійна драма з елементами фільму жахів, в якій причини політичних проблем доведені до абсурду.

За матеріалами Еспресо.