Урядовим уповноваженим з гендерної політики стала Катерина Левченко

Урядовим уповноваженим з питань гендерної політики стала Катерина Левченко. Таку відповідь 50% отримали на свій запит до Кабінету Міністрів.

Катерина Левченко – президентка Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» (з 1997), правозахисниця і політикиня. Докторка юридичних наук, кандидатка філософських наук. Народна депутатка 5-го скликання («Наша Україна»), на час виборів (2007) була радником Міністра внутрішніх справ України з прав людини та гендерних питань.

Як ідеться у відповіді на запит, для участі у конкурсному відборі на посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики було подано 7 заяв від кандидатів. У конкурсному відборі взяли участь 6 кандидатів, оскільки один кандидат не з’явився. Прізвищ інших учасників конкурсу на інформаційний запит не надали.

«Має 20-річний досвід роботи в сфері захисту прав людини, зокрема, у гендерних питаннях. Комісії було непросто визначитися з переможцем, оскільки було кілька сильних кандидатур. Нарешті маємо рішення», – написала на своїй сторінці у Фейсбуку  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Наступний етап, за її словами, затвердження кандидатури Катерини Левченко на засіданні Кабміну.

Конкурсний відбір здійснювався комісією відповідно до наказу Державного секретаря Кабінету Міністрів України із залученням незалежних міжнародних експертів.

Положенням про Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів, визначено, що Урядовий уповноважений призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів за поданням Прем’єр-міністра України. Кандидатуру на посаду Урядового уповноваженого вносить на розгляд Прем’єр-міністра України Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

50%

Фото – УКМЦ