Як відреагували соцмережі на звільнення заступниць міністрів – Анастасії Дєєвої та Надії Казначєєвої

Напередодні Нового року Кабінет Міністрів України звільнив двох заступниць міністрів, які безпосередньо брали в основних галузевих реформах своїх міністерств. Йдеться про  заступницю з питань євроінтеграції міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Анастасію Деєву і заступницю міністра інфраструктури Володимира Омеляна Надію Казначеєву. Обидві заступниці написали заяви за власним бажанням.

Екс-заступниці прийшли на державну службу в 2016 році, а нині обіцяють втілювати цікаві проекти, тільки вже поза межами міністерських посад.

Звільнення Анастасії Деєвої, як і її призначення, викликало чимало обговорень в суспільстві.

Якщо друзі і знайомі говорили про фаховість, то багато було незадоволених «Поліною» – поліцією проти домашнього насильства, яку впроваджувала Деєва та іншими її кроками.

Анастасія Дєєва

Під час перебування на посаді, Дєєва часто ставала об’єктом ейджистських закидів (дискримінації через вік). Без скандалізації не минулося і її звільнення.

Наприклад, «Українська правда» у заголовку новини про те, що заступниця міністра залишає посаду, назвала її «скандально відомою».

«Дискримінація в дії. Людина рік пропрацювала в уряді, запустила проект протидії домашньому насильству ПОЛІНА, але Українська Правда запам’ятала тільки злиті в мережу приватні фоточки. Серйозно? Кількість кліків на похабний заголовок того варта? Коштом реального інформування про реформи і роботу уряду. І заслуги жінок», – прокоментувала заголовок ЗМІ Тамара Злобіна, редакторка видання «Гендер в деталях».

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зі своєї сторінки у Твіттері подякував Анастасії Дєєвій за роботу.

«Вона молодець!» – написав Арсен Аваков на своїй сторінці у Твіттер. 

Сама ж Анастасія на своїй сторінці у Фейсбук запевнила, що, попри звільнення, буде продовжувати розвивати гендерні проекти.

«Яким же неймовірним ти видався, 2017-й! Гортаю наш з командою фінальний звіт і не вірю, що нам стільки всього вдалось втілити в життя всього лише за рік. Так, я закінчую свою роботу на позиції заступника міністра, сьогодні уряд підтримав мою відставку за власним бажанням. Проте я буду продовжувати розвивати проекти, пов’язані з гендерною рівністю, захистом жінок і дітей», – пише Деєва.

Амбасадорка Великої Британії в Україні Джудіт Гоф жаліє про звільнення заступниці міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції Анастасії Дєєвої.

«Я також хотіла б віддати належне роботі заступниці міністра внутрішніх справ Анастасії Дєєвої, яка, на жаль, пішла у відставку, але яка продемонструвала мужність і рішучість (як і результати) у питаннях захисту прав українських жінок», – написала амбасадорка у своєму блозі на «Українській правді».

Гендерна експертка Олена Суслова подякувала Анастасії Деєвій за роботу, зазначивши, що їй часто доводилося діяти не завдяки, а всупереч.

«Дякую Анастасії Деєвій, її команді, всім, хто частіше не завдяки, а всупереч робили кроки самі і допомагали їх робити іншим. Рух продовжується, рух продовжиться. Місце, форми, формати можуть змінюватися», – написала вона.

Проте у соцмережах прозвучало і чимало скептичних та іронічних реплік. Наприклад, журналістка Тетяна Висоцька висловилася щодо того, що не побачила реформ від екс-чиновниці.

«Зам Авакова Дєєва звільнилася з міністерства за власним бажанням.  Нареформувалася? Жодноі доведеної до кінця гучно анонсованої «реформи». Некомпетентність і ганьба для міністерства. За січень-грудень 2017 року Настя отримала 717 тисяч 274 грн зарплати у МВС», – написала журналістка.

Нагадаємо, Анастасію Деєву призначили заступницею міністра внутрішніх справ з питань євроінтеграції. Деякий час працювала в Міністерстві закордонних справ. Анастасія була помічницею  Еки Згуладзе, допомагала запустити патрульну службу.

Друге «жіноче» звільнення останніх днів 2017 року стосується Надії Казначеєвої, яка була заступницею міністра інфраструктури майже два роки. Надія написала заяву на звільнення в листопаді 2017 року, а в останні дні грудня Кабмін підтримав її відставку.

                            Надія Казначєєва

Нам вдалося зв’язатися з екс- заступницею міністра.

Надія Казначеєва розповіла нашому сайту, що причина звільнення – час рухатися далі. Більш того, погоджуючись на посаду заступниці міністра інфраструктури в квітні 2016 року, вона визначила термін роботи.

«Отже, час настав, і поки що я пішла в “нікуди”. І навряд чи моя наступна робота буде пов’язана з державною службою. В бізнесі я відчуваю себе комфортніше», -– говорить Казначеєва.

«Я дуже вдячна команді, з якою працювала, бо, по-перше, я була новачком на держслужбі і тому зі мною було важко деяким людям. Завдяки багатьом моїм колегам, ми зробили максимум з огляду на всі складові того процесу. Завершилися вдало корпоратизація двох найбільших компаній галузі – «Укрзалізниця» і «Укрпошта», – поділилась успіхами своєї команди екс-заступниця.

Дякуючи Казначеєвій за роботу в міністерстві, Володимир Омелян особливу увагу звернув на те, що завдяки її зусиллям було розроблено законопроект про концесію, який, як за словами міністра,  стане «ключем до інвестицій».

«Гідна людина має йти гідно, коли завершила свою роботу. Це точно про Надію, адже сьогодні Кабмін схвалив урядовий законопроект про концесію. Цей документ був ініційований Мінінфраструктури ще в грудні 2015 році і спільно з Мінекономрозвитку і торгівлі, ЄБРР, найкращими світовими експертами був розроблений і вноситься в парламент. Це – ключ до іноземних інвестицій», – написав Омелян.

Сама Надія Казначеєва прийшла в МІУ з інвестиційної компанії Altius у травні 2016 року.

«Не вважаю, що робота в уряді є якимось мегазавданням, хоча й дійсно вимагає багато часу, відповідальності і уваги. Тим не менш, мені б дуже хотілося, щоб більше довіри, хоча б на рівні членів уряду, було у подальшій роботі до моїх вже колишніх колег. З власного досвіду скажу, що успішними були ті речі, де ми всі разом діяли як єдина команда, довіряючи компетенціям і досвіду одне одного», – наголосила вона в коментарі «50%».

Аріна Крапка, 50%