Єдина жінка-губернатор Юлія Світлична продовжує очолювати рейтинг голів ОДА – КВУ

Єдина жінка-губернатор Юлія Світлична продовжує очолювати рейтинг голів ОДА – КВУ

Згідно з дослідженням Комітету виборців України, презентованим наприкінці минулого місяця, очільниця Харківської області Юлія Світлична очолила рейтинг діяльності голів ОДА за перший квартал 2017 року. До першої п’ятірки також увійшли голови Донецької, Кіровоградської, Тернопільської та Закарпатської облдержадміністрацій. В аутсайдерах рейтингу – Херсонська, Черкаська, Рівненська, Чернівецька та Волинська області.

Єдина жінка-губернатор Юлія Світлична продовжує очолювати рейтинг голів ОДА – КВУ

Юлія Світлична очолила рейтинг лідерства голів ОДА ще в 2016 році. На підтвердження і цьогорічної її позиції на чолі даного рейтингу експерти відзначили результативність у лобіюванні на центральному рівні законопроектів, які відкривають для регіону нові можливості, ефективну роботу керівництва області у питанні евакуації людей із Балаклеї, збільшення кількості масових спортивних та культурно-мистецьких заходів, що проводяться в регіоні.

У березні керівництво області пройшло тест на ефективність у кризовій ситуації – в результаті диверсії сталися вибухи у 65-му арсеналі Міноборони у м. Балаклея. Координувала роботу з локалізації надзвичайної ситуації Світлична, яка максимально оперативно прийняла рішення про евакуацію місцевих мешканців. Незважаючи на масштаб катастрофи, трагічних наслідків вдалося уникнути. Окрім того, область відзначається високою інтенсивністю та результативністю міжнародних контактів“, – наголошується у звіті КВУ.

Друге місце в даному рейтингу посів очільник Донецької області Павло Жебрівський, який, у порівнянні з рейтингом 2016 року, піднявся відразу на 9 сходинок. "Попри незначне зниження темпів промисловості, в області зріс експорт товарів і загалом зберігається позитивне сальдо зовнішньої торгівлі (станом на січень – 225 млн дол). В області також зріс розмір заробітної плати і в лютому становив 6,7 тис. грн. Найвищі оцінки від експертів голова Донецької області отримав за реалізацію ProZorro, вирішення кризових ситуацій і регіональних проблем та прозорість роботи", – зазначається у висновках експертів КВУ.

Єдина жінка-губернатор Юлія Світлична продовжує очолювати рейтинг голів ОДА – КВУ

Нижні місця рейтингу розподілили керівники Херсонської (Андрій Гордеєв), Черкаської (Юрій Ткаченко), Рівненської (Олексій Муляренко) та Чернівецької (Олексій Фищук) областей.

Останнє місце в рейтингу посів очільник Волинської області Володимир Гунчик, втративши порівняно з минулим роком 5 позицій. “Одним із найменш успішних напрямків діяльності ОДА в І кварталі стала зовнішня торгівля товарами. У І кварталі також мало місце зростання цін на споживчому ринку області. Недостатньо ефективною, за словами експертів, є діяльність ОДА в напрямку боротьби з корупцією та в напрямку протидії незаконному видобутку бурштину“, – говориться у звіті.

Гендиректор КВУ Олексій Кошель, наголосивши на тому, що у дослідження проводилося на базі показників соціально-економічного розвитку регіону та результатів опитування експертів, сказав: “Для тих очільників ОДА, які займають останні позиції – це знак, що вони працюють неефективно. Якщо і за результатами річного рейтингу, і квартального показники не змінюються, то очевидно, що людина не на своєму місці. Ми будемо продовжувати робити щоквартальні дослідження і за підсумками року складемо рейтинг за 2017 рік. Результати дослідження направляються головам ОДА, президенту та голові уряду“.

Як відомо, у лютому 2017 року КВУ оприлюднила перший рейтинг голів ОДА, який базувався на результатах роботи в 2016 році. Повний текст дослідження опубліковано на сайті КВУ.

Джерело: https://uainfo.org