Головна Статті 20 законопроєктів: у МФО «Рівні можливості» розповіли про результати роботи

20 законопроєктів: у МФО «Рівні можливості» розповіли про результати роботи

3
780

Міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні можливості» підбило підсумки роботи за весь час діяльності. Загалом МФО підготувало 20 законопроєктів, із яких 5 уже ухвалені, ще 12 проєктів законів перебувають на розгляді та 3 – у розробці.

Упродовж цієї каденції депутатам та депутаткам, які входять до складу об’єднання, вдалося пролобіювати ухвалення п’яти законів. Серед них – законопроєкт, яким День захисника України перейменували на День захисників та захисниць України.  Таким чином законодавці зробили акцент на гендерно-збалансованому висвітленні ролі військовослужбовців обох статей, а чоловіків і жінок нарешті було вшановано однаково.

Крім того, був ухвалений закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною», відповідно до якого запровадили декретну відпустку по догляду за дитиною для чоловіків. Також ухвалені закони «Про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі»,  «Щодо протидії дискримінації за ознакою статі у рекламі». Із 1 листопада в Україні набула чинності Стамбульська конвенці. Це сталося після того, як Верховна Рада проголосувала за законопроєкт «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами».

Як зазначають у звіті МФО, нині понад 10 законопроєктів на розгляді та 4 – у розробці. Усі вони мають на меті утвердження гендерної рівності, посилення відповідальності за дискримінацію та урівняння в правах чоловіків та жінок у різних сферах. Зокрема, депутатки та депутати працюють над тим, щоб заборонити сексизм у суспільстві та встановити відповідальність за прояви сексизму й дискримінації, присвоювати почесне звання «Батько-герой» тощо.

Читайте також: «Рівні можливості»: Об’єднали 96 депутаток і депутатів, подали 5 законопроєктів

У звіті відзначають парламентський Контроль за реалізацією виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека». А також адвокатування інституційних змін у Кабінеті міністрів України, а саме: закріплення координації гендерної політики в уряді у сфері повноважень віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, а також створення офісу Урядової уповноваженої з гендерної політики.

Що таке Міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні можливості»?

Міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні можливості» було створене задля покращення становища жінок у суспільстві, активізації суспільного діалогу щодо забезпечення гендерної рівності в різних сферах суспільно-політичного життя. Об’єднання діє на принципах самоврядування, є відкритим до приєднання інших народних депутатів і депутаток та налаштоване на співпрацю з керівництвом Верховної Ради, депутатськими фракціями та комітетами Верховної Ради України, Офісом президента та Кабінетом міністрів, іншими органами державної влади, громадськими організаціями та об’єднаннями.

Місія об’єднання – сприяти впровадженню політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у різних сферах життя на законодавчому рівні.

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті