Головна Статті Аргентина ухвалила квоти на роботу для трансгендерних людей

Аргентина ухвалила квоти на роботу для трансгендерних людей

1
465
Аргентина гарантує 1% вакансій у державному секторі трансгендерним людям

Президент Аргентини Альберто Фернандес підписав закон, який гарантує 1% вакансій у державному секторі трансгендерним людям. Про це інформує Reuters.

Обидві палати аргентинського парламенту проголосували за новий закон майже одноголосно. Проти висловилися 11 із 257 депутатів і один із 72 сенаторів.

Минулого року розподіл робочих місць у державному секторі для транс-людей запровадили завдяки надзвичайному указу президента. Цього ж року конгрес увів таку норму на рівні закону.

Хоча квота застосовується до державних банків, компаній та лікарень, місцевих та федеральних департаментів, економічні стимули, передбачені новим законом, спрямовані допомогти транс-гендерним людям знайти роботу в усіх секторах. Зокрема законопроєкт пропонує податкові пільги та позики для приватного бізнесу, який наймає транс-людей.

Читайте також: У Франції вперше обрали мером трансгендерну жінку

Новаторський закон базується на законі сусідньої країни Уругваю, яка запровадила квоту найму транс-людей у 2018 році.

Закон в Аргентині назвали на честь транс-активісток Лохани Беркінс та Діани Сакаян, які боролися за права ЛГБТ+. Сакаян убили у 2015 році, що викликало міжнародне обурення. Уряд Аргентини визнав смерть активістки злочином на ґрунті ненависті, і це стало важливою подією для країни, а винного засудили до довічного ув’язнення. 50-річна Беркінс померла у 2016 році від наслідків гепатиту C.

Десять років тому уряд Аргентини ухвалив закон про гендерну ідентичність. Він дозволяє транс-людям безкоштовно змінювати стать і гарантує безоплатну медичну допомогу після операції.

Активісти святкують прийняття квоти на працевлаштування в Конгресі Аргентини.

Однак транс-люди в Аргентині все ще залишаються маргіналізованими. Як свідчить статистика, у Буенос-Айресі лише 9% транс-людей мають офіційну роботу, а 70% є працівниками секс-індустрії.

Більшість із транс-людей не закінчили школу, але 92% опитаних заявили, що хотіли б завершити освіту. Нове законодавство передбачає, що наявність незначних правопорушень або відсутність освіти не може бути перешкодою для прийняття на роботу. Натомість кандидатам і кандидаткам пропонують закінчити навчання під час роботи.

Читайте також: Сенат Аргентини легалізував аборти

Президент Аргентини Альберто Фернандес відомий тим, що послідовно висловлюється за права жінок і спільноти ЛГБТ+. Не останню роль в цьому відіграє його єдиний син – 26-річний Естаніслао Фернандес. В інстаграмі він більше відомий як драг квін Dyhzy. На інавгурацію батька в грудні 2019-го Фернандес-молодший прийшов із прапором ЛГБТ+.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті