Головна Статті Бельгія переходить на чотириденний робочий тиждень

Бельгія переходить на чотириденний робочий тиждень

3
4,939
4-денний робочий тиждень у Бельгії

Бельгія запроваджує зміни у розпорядку робочого дня. Відтепер бельгійці без зменшення заробітної плати можуть працювати чотири дні на тиждень замість п’яти. Водночас, роботодавці матимуть право відхиляти прохання працівників щодо скороченого робочого тижня за умови, що якщо обґрунтують свою відмову, пише Bloomberg.

«Мета нововведень – дати людям і компаніям більше свободи в організації свого робочого часу», – заявив прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо.

Реформа у сфері праці також дає право працівникам, не побоюючись наслідків, відключати робочі пристрої та ігнорувати повідомлення, пов’язані з роботою, у неробочий час.

«Це принесе користь тим, хто хоче проводити більше часу зі своїми дітьми»

Беатріс Дельфін-Діаз

«Чотириденний тиждень допоможе жінкам, які доглядають за дітьми і батьками. Така зміна допоможе жінкам зберегти баланс між роботою та особистим життям», – прокоментувала президентка Бельгійської асоціації жінок-лідерок бізнесу Беатріс Дельфін-Діаз.

Люди зможуть працювати чотири дні до 10 годин на день замість 8 годин. Оплата праці не зміниться. Це триватиме впродовж шести місяців. Після цього вони можуть вибрати: продовжити графік або повернутися до п’ятиденного робочого тижня без жодних негативних наслідків.

«Це принесе користь тим, хто хоче проводити більше часу зі своїми дітьми», – пояснив віцепрем’єр і міністр праці П’єр-Ів Дермань, додавши, що пропозиції будуть особливо корисними для розлучених батьків, які ділять опіку над дітьми.

Читайте також: Гендерний розрив у оплаті праці: що це і чи можна якось зарадити?

Однак багато роботодавців поки скептично ставляться до змін.

«Замість того, щоб створювати більше можливостей для працівників, ми бачимо, що уряд передбачає низку додаткових умов, які, відлякують роботодавців», – сказала директорка Федерації підприємств Бельгії Моніка Де Йонге.

Після пандемії ідея чотириденного робочого тижня набула популярності в усьому світі. Таку програму в організації робочого часу у червні розпочне Велика Британія. Тестувати новий режим зголосилися близько 30 компаній.

Також у 2023 році в Шотландії має розпочатися шестимісячна пробна версія чотириденного тижня з фондом у 10 мільйонів фунтів стерлінгів, наданим компаніям-учасницям.

Подібні програми також планують впроваджувати США, Ірландія, Канада, Австралія та Нова Зеландія.

Тим часом чотириденний робочий тиждень вже випробували в Ісландії у 2015-2019 роках. Відтоді він став вибором 85% працюючого населення країни.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті