Головна Колонки За що російська пропаганда не любить політикинь і військовослужбовиць

За що російська пропаганда не любить політикинь і військовослужбовиць

3
379
Юлія Дукач
Юлія Дукач

Коли в українських новинах йдеться про призначення чи діяльність міністерок, депутаток чи військовослужбовиць, російська пропаганда не проминає нагоди покепкувати з фемінітивів та з теми гендерної рівності.

Ми все частіше спостерігаємо такі явища, аналізуючи результати моніторингу російської дезінформації (щотижня досліджуємо засобами штучного інтелекту близько 20 тисяч публікацій на 387 сайтах та у сотні телеграм-каналів).

Про роль жінок в українській політиці та армії розмірковують у статтях із заголовками на зразок «К чему приведет гендерный гопак».
Повсюдне використання фемінітивів в українській мові, як, власне, і увесь жіночий рух в Україні, маніпулятори пояснюють  втручанням «американских кураторов» України, які нібито «насаждают радикальный феминизм». Власне, те ж саме стосується боротьби ЛГБТ-спільнот за рівні права.

Наприклад, після призначення полковниці медслужби Тетяни Остащенко командувачкою Медичних сил ВСУ у серпні цього року у статті на російському сайті, орієнтованому на мешканців окупованих територій на Сході України, висміяли слово «командувачка», перекрутивши його на «комнадувачку». 

Іноді задля висміювання у публікаціях пропонують впровадити «маскулітиви» на зразок «блогерщик» на противагу «блогеркам».
Взагалі боротьбу жінок за право обирати свій спосіб життя та рід занять нарівні з чоловіками дезінформатори представляють ще й як світову змову великих корпорацій, яким і вигідний «весь этот феминизм».

Читайте також: Праворадикали цькують депутатку Ірпінської міськради Михайлину Скорик-Шкарівську

Наприклад, на одному з маніпулятивних сайтів писали, що насправді феміністки допомагають бізнес-гігантам, просуваючи чайлдфрі та одностатеві стосунки – щоб люди не мали дітей, не створювали звичайні сім’ї і їм не було кому заповідати свою приватну власність. А отже, щоб в результаті усе дісталося великим корпораціям.

І от нібито саме тому феміністки, що йдуть у політику, поширюють серед жінок думку, що не варто безкоштовно доглядати за своїми дітьми та хворими родичами, і нав’язують суспільству тезу про чоловіків-експлуататорів, які використовують їхню рабську працю.
А далі роблять ось такий висновок: «современные феминистки, поддерживающие ЛГБТ, не считают угнетением многочасовую тяжелую работу в офисе – в отличие от семейной жизни. Соответственно, искусственное увеличение числа сотрудников женского пола за счет позитивной дискриминации приводит к увеличению и удешевлению рабочей силы, что выгодно крупному бизнесу».

Читайте також: Президентка, прем’єрка, депутатка: в Молдові затвердили класифікатор професій з фемінітивами

Вам здається, що у цю маячню неможливо повірити? Згадайте свідків пласкої Землі і популярні антивакцинаторські теорії, які цілком «заходять» численній аудиторії соцмереж.

Нещодавню хвилю ненависті у російських пропагандистів викликало слово «захисниці», що часто звучало у зв’язку зі святкуванням Дня захисників та захисниць України. До того ж українську владу звинуватили у мілітаризації жінок.

Наприклад, в публікації на одному з маніпулятивних сайтів, спрямованих на мешканців окупованих територій на Сході України йдеться про те, що 16 тисяч українок мають статус УБД (учасниця бойових дій).

«Странно, но на Украине борьба за гендерное равенство приобрела масштабность лишь в милитаристском секторе общественной жизни», – пише автор, використовуючи класичний маніпулятивний прийом вичленування частини з цілого і суб’єктивної оцінки.
Насправді боротьба за рівні права жінок і чоловіків в Україні триває в усіх сферах життя, і тому є чимало свідчень.

У якості противаги військовій службі жінкам пропонується альтернатива – участь у конкурсі «Міс Україна». Той факт, що його організатори жаліються на недостатню кількість охочих брати участь, маніпулятори пояснюють відсутністю достойних кандидаток з незаплямованою репутацією. А можливо, причина – у сексизмі подібних конкурсів, які втрачають популярність у сучасному світі, де трендом є гендерна рівність?

Юлія Дукач, аналітикиня проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua, для Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Колонки