«На завершення моєї каденціі перебування у парламенті зареєструвала закон 10414 «Про протидію лихослів’ю» (про дематюкацію мови) — не як політик, а як лікар, жінка, мати чотирьох дітей і просто громадянка України… Метою та завданням мого Проекту Закону є боротьба з використанням нецензурної лайки під час трансляції теле-радіопередач, публічних виступів, а також під час розповсюдження матеріалів, що містять нецензурну лайку засобами масової інформації та в інші способи (в тому числі, в мережі Інтернет)», — написала Богомолець у Facebook.
Вона наголосила, що проєкт стосується ЗМІ та публічних осіб:
«Для тих, кому мат є невід’ємною частиною щоденного особистого життєвого простору — повідомляю — цей закон вас поки що не стосується. Дія закону розповсюджується лише на публічних осіб і засоби масової інформації».
Гроші зі штрафів Богомолець пропонує передавати «на підтримку та розвиток Українського культурного фонду».
«Лайка — це псевдосамозахист і темна частина несвідомого, яка потребує контролю… Лихослів`я ґвалтує наше щоденне життя, відтак вважаю за потрібне захистити майбутнє України, культуру мислення і мови від ненормативної лексики», — зазначила депутатка.
Ольга Богомолець відома своєю антигендерною риторикою. Політикиня неодноразово була кандидаткою на президентських виборах, проте в її передвиборчих програмах ніколи не йшлося про рівні права жінок і чоловіків.
«Що стосується гендера — це зовсім про інше, не про визначеність статі. Мова йде про можливість обирати стать за бажанням, про одностатеві шлюби — я не підтримую це, я підтримую християнські цінності, я підтримую, щоб українців ставало більше в повноцінних сім’ях, де є мама, тато і п’ятеро дітей», — заявила Богомолець під час президентських теледебатів у березні цього року.
50%