Жінки — це 50% успіху України

Чоловіки на держслужбі отримували на 29% вищу зарплату, ніж жінки

Чоловіки на держслужбі всередньому заробляли на 29% більше, ніж жінки. Такі результати показав аналіз зарплат, який проводили в Fiscal Policy Research Center впродовж 2020-2023 років. Про це пише Віктор Конев для видання ZN.UA.

У 2020 році середня зарплата чоловіків була вищою, ніж у жінок, і становила 226 154 грн на рік (у середньому 18 846 грн на місяць). Що на 14% вище, ніж середня зарплата жінок, яка становила 194 613 грн (у середньому 16 218 грн на місяць).


Читайте також: Гендерний розрив в оплаті праці: чи вдасться його зменшити в контексті війни?


Однак у 2023 році розрив у розмірах зарплат держслужбовців за гендерною ознакою продовжив збільшуватися. Так, середня зарплата чоловіків становила 389 025 грн на рік (близько 32,5 тисячі на місяць). Тоді як жінок — 276 133 грн (23 тисячі на місяць). Різниця між середніми зарплатами чоловіків і жінок 2023 року становила 29%.

На думку Віктора Конева, одна з причин такої гендерної нерівності в держсекторі — це те, що до високих посад із великою зарплатою можуть дослужитися частіше чоловіки. Друга причина — війна. З одного боку, війна призвела до того, що жінки виїхали за кордон та звільнилися з роботи. Тож їх загалом стало менше на посадах. Із іншого — війна сильніше стимулювала зростання зарплат у чоловіків, які працюють у секторі оборони та безпеки.

Зауважимо, що раніше заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна коментувала, що загалом жінки в Україні отримують на 18,6% менше, ніж чоловіки. Щоб зменшувати розрив в оплаті праці, уряд ухвалив Стратегію подолання гендерного розриву. Це комплексне рішення щодо того, що повинна робити держава, громадські організації, роботодавці, бізнеси, щоб цей розрив зменшувати.