Головна Статті #Де Стамбулка? Петиція про ратифікацію вдруге набрала необхідну кількість голосів

#Де Стамбулка? Петиція про ратифікацію вдруге набрала необхідну кількість голосів

5
503

Петиція щодо невідкладної ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами вдруге набрала необхідну кількість голосів.

Електронну петицію опублікували у листопаді. Ініціювала звернення громадська ініціатива «Марш жінок». Нова петиція зібрала необхідну кількість підписів на 28 днів раніше від останнього терміну.

Це вже друга петиція до президента зі зверненням щодо ратифікації Стамбульської конвенції. Уперше петиція набрала необхідну кількість голосів. Організатори навіть отримали відповідь, що президент виступає за приєднання України до Стамбульської конвенції. Та планує внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи». Однак цього досі не сталося.

Читайте також: Молдова ратифікувала Стамбульську конвенцію

У новій петиції озвучені такі вимоги до президента:

  • внести законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради та сприяти включенню його до порядку денного;
  • провести консультації з усіма політичними силами та партіями/фракціями у Верховній Раді України щодо роз’яснення положень Стамбульської конвенції та важливості її ратифікації;
  • забезпечити максимально прозоре та незалежне голосування щодо ухвалення законопроєкту;

Тепер упродовж десяти робочих днів, президент має дати відповідь на петицію.

Читайте також: Чому я говорю саме про жінок, коли йдеться про гендерну рівність?

країна – за Стамбульську конвенцію
Фото – Центр прав людини ZMINA

Ратифікацію Стамбульської конвенції підтримують народні депутатки України. Під час акції «Відчинимо правду про насильство» на підтримку конвенції виступали Марія Мезенцева, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Геращенко, Марина Бардіна.

Неодноразово за ратифікацію виступала віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк та віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.

Також у червні минулого року у Верховній Раді створили міжфракційне депутатське об’єднання «За ратифікацію Стамбульської конвенції». Головою МФО є голова Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко. Йому також належить ініціатива створення МФО.

Звернення до керівництва країни щодо ратифікації Стамбульської конвенції також ініціювали селищні та міські ради.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті