Головна Статті #Де Стамбулка? Зеленський пояснив, коли внесе в Раду законопроєкт про ратифікацію

#Де Стамбулка? Зеленський пояснив, коли внесе в Раду законопроєкт про ратифікацію

1
2,408

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо ратифікації Стамбульської конвенції. 

Мова йде про Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Петиція набрала необхідну кількість голосів 27 січня. Її ініціювала Олена Шевченко та громадська ініціатива «Марш жінок». 

«Моя позиція як глави держави щодо необхідності приєднання України до цієї Конвенції — принципова і незмінна. Зокрема, 5 червня 2020 року мною підтримано електронну петицію із закликом ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, відому також як Стамбульська конвенція», — зауважив Зеленський. 

Це справді вже друга петиція до президента зі зверненням щодо ратифікації Стамбульської конвенції. Уперше петиція теж набрала необхідну кількість голосів. Тоді ініціатори звернення отримали відповідь, що президент виступає за приєднання України до Стамбульської конвенції. Та планує внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи». Однак цього досі не сталося.

«Наразі Міністерству закордонних справ України запропоновано допрацювати пакет документів щодо ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами для подальшого внесення у встановленому порядку на розгляд глави держави разом із проектом відповідної заяви з урахуванням наявної міжнародної практики. Після завершення цих процедур я буду готовий внести на розгляд Верховної Ради України цей законопроект у порядку законодавчої ініціативи», — запевнив Зеленський у відповідь на петицію Олени Шевченко. 

 У петиції були озвучені такі вимоги до президента:

  • внести законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради та сприяти включенню його до порядку денного;
  • провести консультації з усіма політичними силами та партіями/фракціями у Верховній Раді України щодо роз’яснення положень Стамбульської конвенції та важливості її ратифікації;
  • забезпечити максимально прозоре та незалежне голосування щодо ухвалення законопроєкту;

Нагадаємо, ратифікацію Стамбульської конвенції підтримують народні депутатки України. Під час акції «Відчинимо правду про насильство» на підтримку конвенції виступали Марія Мезенцева, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Геращенко, Марина Бардіна.

Неодноразово за ратифікацію виступала віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк та віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.

Також у червні минулого року у Верховній Раді створили міжфракційне депутатське об’єднання «За ратифікацію Стамбульської конвенції». Головою МФО є голова Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко. Йому також належить ініціатива створення МФО.

Звернення до керівництва країни щодо ратифікації Стамбульської конвенції також ініціювали селищні та міські ради.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті