Жінки — це 50% успіху України

Дослідження НДІ: За рік на 6% більше українців зрозуміли, що доступ до політики має бути рівним

У порівнянні із 2016 роком кількість людей, які вважають, що доступ до політики має бути рівним для чоловік і жінок, виросла на 6%. Про це йдеться в опублікованому звіті з результатами дослідження.

Дослідження проводили у шести великих містах: Києві, Харкові, Одесі та Львові, а також у Херсонській області та у містах Краматорськ і Слов’янськ.

На запитання «Хто на вашу думку більше залучений до політичного життя – чоловіки чи жінки?» 31% опитаних вважають, що лише чоловіки.

43% вважають, що більше чоловіки, аніж жінки.

Лише 8% респондентів відзначили, що чоловіки і жінки однаково залучені до політичного життя, і  ніхто із опитаних не відповів, що до політичного життя жінки мають більший доступ, аніж чоловіки.

«Відбувся значний зсув від «В основному, чоловіки» до (-12%) до «Значно більше чоловіки, ніж жінки» та «Трохи більше чоловіки, ніж жінки», – зазначено у результатах опитування.

На запитання «Хто, на вашу думку, має бути більше залучений до політичного життя – чоловіки чи жінки?» 42% відповіли, що чоловіки і жінки рівною мірою.

Таке ж опитування було проводилося у грудні 2016 року, тому в результатах порівнюються два показники. У результатах за 2017 рік також зазначено, що відбулася значна позитивна зміна порівняно з груднем 2016: «Чоловіки трохи більше, ніж жінки» знизився на 7% «Чоловіки і жінки рівною мірою» збільшилося на 6%.

Опитування проводилося у липні 2017 року. Проведено 5,125 інтерв’ю. Середня похибка для цього опитування складає +/- 3%. Загальнонаціональна вибірка була випадковою на різних етапах, проводився випадковий вибір домогосподарств за допомогою випадкової маршрутної вибірки, випадковий відбір респондентів з домогосподарства, використовуючи модифіковану таблицю Кіша, території, непідконтрольні українській владі не були включені у дослідження.

Усі інтерв’юєри пройшли чотирьохрівневий навчальний модуль, який включав 16 годин тренінгів. Незалежна мережа контролерів провела контроль якості інтерв’ю. 31% інтерв’ю було перевірено контролерами.

 

50%