Головна Анонси Дискусія «Відкликання як тиск на депутаток», 11 лютого

Дискусія «Відкликання як тиск на депутаток», 11 лютого

3
3,004

Проєкт «Жінки – це 50% успіху України» та ГО «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки Національного Демократичного Інституту запрошують на онлайн-дискусію про відкликання депутаток та тиск на них із вимогою здати депутатський мандат.

Про що будемо говорити?

На початку лютого стало відомо, що на Кіровоградщині Радикальна партія Олега Ляшка відкликала депутатку обласної ради Євгенію Ніколаєву. Ініціювала процедуру політична партія, а не виборці. Таке рішення аргументують тим, що нібито діяльність депутатки не відповідає передвиборчій програмі партії. Водночас що саме «суперечить діяльності», ніхто назвати не може. Євгенія Ніколаєва вважає, що це просто спосіб її позбутися. Адже заяву про відмову від мандату їй пропонували написати ще після результатів виборів. Тоді депутатка відмовилася. 

Читайте також: #НеЦінаПолітики: тиск, залякування, погрози – як діяти?

Випадки тиску на депутаток з метою змусити їх відмовитися від мандату не є поодинокими. Водночас, після року депутатства місцеві осередки партії вдаються до застосування імперативного мандату. Таким чином «позбуваються» депутаток, які не писали відмови від мандату. При цьому не зважають на їхню активну діяльність та на думку виборців.

Під час дискусії почуємо історію депутатки, яку відкликала політична партія через відмову самостійно скласти мандат. А також обговоримо з експертками, де шукати підтримки та захисту у такій ситуації.

Учасниці дискусії:

  • Любов Лук’янцева, експертка з виборчого права, консультантка УЖФ, НДІ;
  • Євгенія Ніколаєва, депутатка Кіровоградської облради ;
  • Ольга Коцюруба, старша радниця з правових питань Громадянської мережі ОПОРА.

Модераторка – Анастасія Багаліка, координаторка з гендерних питань проєкту – платформа «Жінки – це 50% успіху України» та кампанія проти сексизму в медіа та політиці «Повага».

Коли: 11 лютого, 12:30

Де: платформа Zoom із трансляцією у Фейсбуці на сторінку проєкту «Жінки – це 50% успіху України».

Більше про історію Євгенії Ніколаєвої: Залишити не можна відкликати: як депутатку позбавили мандату

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Анонси