Головна Статті Франція запровадила гендерні квоти на керівні посади у бізнесі

Франція запровадила гендерні квоти на керівні посади у бізнесі

5
423
Елізабет Морено
Елізабет Морено

Франція ухвалила закон, який вводить гендерні квоти на керівні посади у бізнесі, пише d’Europe 1.

Закон про економічну та професійну рівність жінок і чоловіків зобов’язує всі компанії з кількістю співробітників понад 1000 осіб мати не менше 30% жінок серед керівників вищої ланки до 2027 року та 40% жінок – до 2030 року. Невиконання норм закону загрожує компаніям фінансовими санкціями.

Міністерка з питань гендерної рівності Елізабет Морено була однією із тих, хто лобіював закон. Політикиня переконана, що жінки на керівні посади знайдуться і матимуть достатній досвід та компетенції.

Квоти для жінок допоможуть розбити «скляну стелю», яка є у бізнесі, запевняє Морено.

Читайте також: #MeTooPolitique: французькі політикині виступили проти сексизму й домагань

«Противники закону апелювали до того, що квоти зруйнують принцип меритократії – коли керівні пости повинні займати найздібніші люди, незалежно від їхнього соціального чи економічного походження», – сказала Морено в ефірі місцевого радіо. Міністерка додала, що вважає цей аргумент абсурдним: «Немає кращої меритократії, ніж введення цих квот».

Посадовиця також зазначила, що їй шкода, що досі жінок вважають некомпетентними.

«Жінки також кваліфіковані та компетентні, як і чоловіки», – наполягає вона.

Таким чином, запровадження квот – це питання не благодійності, а соціальної справедливості. Адже якщо взяти 120 найбільших компаній у Франції, то їх очолюють переважно чоловіки. Жінок-керівниць лише близько двадцяти.

Квоти – це тимчасовий крок

Елізабет Морено вважає, що квоти – це необхідний крок до досягнення паритету на робочому місці, але вони не є самоціллю.

«Я сподіваюся, що це буде лише тимчасово, і скоро нам більше не знадобляться квоти для того, щоб жінки обіймали справедливі посади», – каже міністерка.

За її словами, квоти – це, перш за все, освітній інструмент, спосіб спонукати бізнес-лідерів шукати жінок.

«Я хочу сказати жінкам, які отримають свої посади через квоти, що їм не треба цього соромитись. У результаті, матиме значення тільки те, що вони роблять», – наголошує Елізабет Морено.

Читайте також: Аргентина ухвалила квоти на роботу для трансгендерних людей

Закон про економічну та професійну рівність жінок і чоловіків також передбачає, що виплати заробітної плати будуть здійснювати на рахунок, який належить працівнику чи працівниці. Мета такого кроку – запобігти економічному насильству всередині пари.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті