Головна Статті Франція зробила безкоштовними контрацептиви для жінок до 25 років

Франція зробила безкоштовними контрацептиви для жінок до 25 років

4
278
безоплатна контрацепція

Із 1 січня у Франції розпочала роботу державна програма, яка дає можливість жінкам до 25 років отримати безкоштовну контрацепцію. Про це пише France24.

Міністр охорони здоров’я Франції Олів’є Веран пояснив, що запровадження такої програми дуже важливе, адже більшість молодих француженок не можуть собі дозволити засоби контрацепції та консультації через брак коштів.

«Серед певної кількості молодих жінок спостерігається зниження використання контрацепції, і головною причиною цього є фінанси. Це занадто дорого, кажуть вони. Неприпустимо, що жінки не можуть захистити себе, не можуть отримати контрацепцію, тільки тому що вони не можуть собі цього дозволити», – додав Веран.

Читайте також: Європарламент про аборти: Повага до репродуктивної автономії жінок – вирішальна для гендерної рівності

За оцінками французької влади, програмою зможуть скористатися до трьох мільйонів жінок. Вони отримають безкоштовний доступ до протизаплідних пігулок, внутрішньоматкових спіралей, контрацептивних пластирів та ін’єкцій.

Про впровадження цієї програми повідомили ще у вересні минулого року. За оцінками влади, така програма коштуватиме державі 21 мільйон євро на рік.

У Франції вже була безкоштовна контрацепція для неповнолітніх. Кілька європейських країн, зокрема, Бельгія, Німеччина, Нідерланди та Норвегія, також роблять контрацепцію безкоштовною для підлітків.

Що в інших країнах?

В Ірландії 2022 року також запрацює програма, яка надаватиме жінкам від 17 до 25 років засоби для запобігання вагітності. Жінок забезпечать не лише контрацептивами, а й безоплатно надаватимуть медичні послуги, як-то: установлення і видалення протизаплідних засобів тривалої дії та консультації для жінок щодо їх нього статевого здоров’я.

У інших країнах, як-от Шотландії, діють урядові програми, які забезпечують жінок безоплатними засобами гігієни.

Депутатка Моніка Леннон, яка запропонувала законопроект, вважає, що це рішення показує, наскільки серйозно парламент ставиться до гендерної рівності. За її словами, продукція, необхідна для природних функцій людського тіла, повинна бути однаково безкоштовна та доступна – так само, як туалетний папір, серветки, рушники тощо.

Податок на тампони

Читайте також: Гендерна рівність у світі: перемоги 2021 року

Минулого року у Великій Британії відмінили 5% податок на засоби гігієни, необхідні під час менструації. У 2016 році адвокатка Лора Корітон запустила петицію з вимогою відмінити дискримінаційний щодо жінок податок. Тоді петиція набрала понад 300 000 підписів, після чого надійшла на розгляд уряду. 

У березні уряд Намібії теж відмінив податок на тампони та засоби гігієни для жінок, який у країні становить 15%. Закон вступить у дію в 2022 році. 

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті