Жінки — це 50% успіху України

Gazeta Wyborcza внесла Катерину Гандзюк до списку 120 найвідоміших загиблих

Відоме польське видання Gazeta Wyborcza внесло громадську активістку Катерину Гандзюк до списку 120 відомих поляків та іноземців, які померли впродовж року. Ім’я Гандзюк згадується у спеціальному додатку, в якому розповідається про те, ким вона була і як загинула.

«Я знаю, що виглядаю погано, але я виглядаю зараз набагато краще, ніж виглядають зараз в Україні справедливість і правосуддя», – цитує видання слова Гандзюк, які вона записала  з лікарняного ліжка.

31 липня 2018 року близько 8:30 невідомий зловмисник облив сульфатною кислотою Катерину Гандзюк. Напад стався у Херсоні біля будинку, де вона мешкала. Після цього жінка опинилася у реанімації обласної лікарні з опіками понад 40% тіла. Її намагалися врятувати впродовж 96 днів, зробили понад десять складних операцій, однак 4 листопада 2018 року Катерина померла.

Як нагадує Gazeta Wyborcza, спочатку українська поліція кваліфікувала справу Гандзюк як «хуліганство». Тільки після виходу на вулиці українських міст активістів, які виступили проти бездіяльності поліції, злочин перекваліфікували на «спробу вбивства з особливою жорстокістю», а після смерті кваліфікацію було змінено на «вбивство».

Читайте також: Катерина Гандзюк: Відважна, незручна, справжня

У справі про вбивство були затримані підозрювані у виконанні і організації нападу, але замовників офіційно не встановили. 6 червня 2019 року Покровським районним судом Дніпропетровської області винесено вирок п’ятьом співучасникам злочину: Сергію Торбіну, Микиті Грабчуку, Володимиру Васяновичу, В’ячеславу Вишневському та Віктору Горбунову. Їм призначено покарання від трьох до шести з половиною років, відповідно до затвердженої угоди про визнання винуватості між прокурором і обвинуваченими.

Тим часом Служба безпеки України у співпраці з Інтерполом розшукує одного з підозрюваних в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк Олексія Левіна.

50%