На Івано-Франківщині серед голів об’єднаних територіальних громад узагалі немає жінок. Про це свідчать дані гендерного профілю Івано-Франківської області.
Громадська діячка Наталія Сербин зауважує, що їй складно пояснити, чому така ситуація виникла в ОТГ.
«Живу в місті, але традиційно в селах чоловіки завжди були при владі, дуже рідко можна побачити жінку головою сільської ради. Максимум – директорку школи чи садочка. Більшість жінок виконують роль секретарок, фактично роблять всю поточну роботу, але ґазда села – чоловік. Якщо в містах не так просто жінкам прийти до влади, то в селах, де домінують стереотипи і традиції – тим більше», – переконана Сербин.
Вона також назвала ще одну можливу причину недостатнього представлення жінок:
«Багато активних та освічених жінок виїхали за кордон, в селах переважно старші люди, тому будь-яка якісна людина на «вагу золота», – підсумувала активістка.
Читайте також: Гендерні профілі регіонів: Чому на Одещині в облраді лише 7% депутаток?
Нагадаємо, в рамках проекту ООН Жінки «Гендерна рівність у центрі реформ, миру та безпеки» вперше створили гендерні профілі 24 областей України та міста Києва. До такого профілю входять розділи про розподіл населення за статтю і віком, середній вік жінок та чоловіків, розподіл мігрантів за віковими групами й статтю, економічна активність населення у віці 15-70 років із розподілом за статтю, про середньомісячну заробітну плату жінок і чоловіків та гендерний розрив у рівні оплати праці, коефіцієнт народжуваності жінок вікової групи 15-19 років, кількість ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД за статтю, інформація про правопорушення, а також про реалізацію гендерної політики в області.
Більш детально ознайомитися із профілем Івано-Франківської області можна за посиланням.
Підготувала Вікторія Кобиляцька, 50%