Жінки — це 50% успіху України

IFES виступила за посилення участі жінок у політиці

Із наближенням парламентських виборів в Україні особливої актуальності набуває потреба у якомога швидшому та ефективнішому врегулюванні проблеми недопредставленості жінок у виборних органах публічної влади. Про це йдеться у заяві Міжнародної фундації виборчих систем (IFES).

«Фіолетовий колір традиційно використовується як символ боротьби за жіночі права. Це колір Жіночого соціально-політичного союзу  – організації, яка займала ключове місце у розвитку руху суфражисток у Великій Британії на початку 20 сторіччя. Сьогодні фіолетовим кольором IFES висловлює знак підтримки правам жінок та підкреслює важливість залучення жінок до усіх аспектів політичного життя в Україні», – йдеться у повідомленні.

В організації також наголосили, що просять усі зацікавлені сторони вжити термінових дій для реєстрації законопроекту, який би передбачав запровадження гендерних квот і був спрямований на збільшення представництва жінок у Верховній Раді.

Крім того, з нагоди 8 Березня IFES оприлюднила заяву про посилення участі жінок у політиці.

«IFES-Україна вважає за необхідне підкреслити важливість залучення жінок до усіх аспектів політичного життя, особливо в Україні. У демократичній державі особливої ваги набуває  необхідність відображення у складі виборних органів влади усього різноманіття тих, інтереси кого такі органи представляють. Відповідно, половина громадян не повинна бути недопредставленою у таких органах або не бути представленою у них взагалі. Різноманітність та рівність представництва – це те, що слугує інтересам всіх громадян та робить усіх нас сильнішими З моменту проголошення Україною незалежності від Радянського Союзу у 1991 році, представництво жінок на виборних посадах в Україні залишалось вкрай низьким. Наразі у складі Верховної Ради України  – лише 50 жінок, що складає менше 12% від складу законодавчого органу. На сьогодні Україна посідає 156 місце серед 193 країн світу за рівнем представництва жінок у парламенті. Це – один з найнижчих показників серед країн Європи.

Станом на сьогодні будь-яких ефективних механізмів, спрямованих на виправлення цієї фундаментальної нерівності, впроваджено так і не було. Саме тому потреба у нашій спільній роботі з усіма зацікавленими сторонами у напрямі вжиття ефективних заходів, спрямованих на забезпечення та гарантування належного представництва жінок у виборних органах та підтримку впровадження ефективних інструментів забезпечення політичних прав жінок, є вкрай важливою.

Ми просимо усіх зацікавлених сторін невідкладно забезпечити реєстрацію законопроекту, який належним чином забезпечуватиме суттєве збільшення рівня представництва жінок у Верховній Раді, та схвалення цього законопроекту як закону.

Із наближенням парламентських виборів в Україні, для всіх українських громадян особливої актуальності набуває потреба у якомога швидшому та ефективнішому врегулюванні проблеми недопредставленості жінок у виборних органах публічної влади. Це сприятиме становленню України як держави, яку вважатимуть більш демократичною та справедливою представники всіх статей», - наголосили в IFES.

Нагадаємо, раніше низка громадських організацій оголосила вимоги до кандидатів та кандидаток у президенти взяти на себе зобов’язання у сфері гендерної політики. У Маніфесті, який оприлюднив Громадський альянс «Політична дія жінок», з-поміж іншого йдеться також і про необхідність внесення змін до 24 статті Конституції України з метою забезпечення 50% виборчих гендерних квот. Під зверненням підписалися уже понад сто організацій.

50%