Під час обговорення Альтернативної доповіді І.Геращенко відзначила зростання політичної участі жінок, яке відбувається в Україні протягом останніх років.
«Хоча рівень представництва жінок в українському Парламенті іще не досягнув загальноєвропейського, але наявна позитивна динаміка участі жінок у політиці як на національному рівні, так і в органах місцевого самоврядування”, – зауважила Перший заступник Голови Верховної Ради.
У цьому контексті І.Геращенко підкреслила позитивний вплив гендерної квоти, яка була включена у Закон України «Про місцеві вибори» у 2015 році і наголосила на необхідності запровадження квотування під час наступних виборів у Парламент.
У ході обговорення учасники заходу порушили питання необхідності удосконалення законодавства у сфері запобігання насильству щодо жінок. І.Геращенко також зазначила, що одним із пріоритетних напрямів роботи Верховної Ради України лишається ратифікація Стамбульської конвенції.
«Прикро, що восени деструктивна позиція деяких депутатів, серед яких і члени української делегації в ПАРЄ, завадила нам ратифікувати Стамбульську конвенцію, що є одним із ключових документів Ради Європи у сфері гендерної рівності. Але ми з колегами продовжуємо наполегливо працювати в напрямку ратифікації Конвенції, яка стане важливим кроком до захисту українських жінок від насильства та дискримінації», – підкреслила І.Геращенко.
Серед іншого вона відзначила зростання ролі українських жінок у сфері миротворчої діяльності в умовах конфлікту на сході України. Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях поінформувала, що станом на 1 листопада 2016 р. військову службу проходять 18352 жінки, у тому числі 2458 – офіцери, 1237 – прапорщики, 2889 – сержанти, 11378 – солдати, 390 курсантів, й іще понад 32 000 жінок є співробітниками Збройних сил України.
«Під час поїздок ми з колегами відвідуємо військові частини, де спілкуємося з жінками і тому, ми розуміємо, що є ще багато проблемних питань, над якими потрібно працювати. Зокрема, покращення соціально-побутових умов для жінок-військових сприяло б залученню більшої їх кількості на контрактну службу», – підкреслила І.Геращенко.
Перший заступник Голови Верховної Ради подякувала Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за підготовку Альтернативної доповіді. Вона наголосила, що дані про ключові досягнення та експертні рекомендації, надані в Альтернативній доповіді, є особливо корисними напередодні 61-ої сесії Комісії ООН зі становища жінок, у Нью-Йорку, де Україна має презентувати здобутки у сфері гендерної рівності.
Захід відбувся за участі народного депутата України, Голови підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірини Суслової, представників міністерств та відомств, а також делегатів від громадських та міжнародних організацій.