Головна Статті Катерину Левченко обрано заступницею голови Комісії Ради Європи з питань ґендерної рівності

Катерину Левченко обрано заступницею голови Комісії Ради Європи з питань ґендерної рівності

2
906

Катерину Левченко, Урядову Уповноважену України з питань гендерної політики, обрано заступницею голови Комісії Ради Європи з питань ґендерної рівності. Про це йдеться на офіційній Фейсбук-сторінці Урядової Уповноваженої.

Катерина Левченко – українська правозахисниця і політикиня. Народна депутатка України 5 скликання, докторка юридичних наук, кандидатка філософських наук. Президентка Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна». Урядова уповноважена з питань гендерної політики.  

Катерина Левченко давно співпрацює з Радою Європи. Вона була членкинею ГРЕТА (2013-2018 рр.) – групи експертів з питань протидії торгівлі людьми і одночасно контактною особою з питань ґендерної рівності цього моніторингового органу, спостерігачкою в Спеціальному комітеті, який готував Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок та домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (2009-2010 рр.), членкинею Комітету Ради Європи з питань міграції (2008-2010), експерткою проєктів Веніціанськоі комісії тощо.

З Комісії Ради Європи з питань ґендерної рівності Левченко співпрацює з 2016 року. Сама Левченко відзначає, що саме ця комісія займає в її роботі окреме місце.

«Чому окреме? Тому що вона скеровує роботу і підрозділів РЄ, і країн в напрямі інтеграції гендерних підходів в усі сфери життя та управління. А саме такий підхід до ґендерної політики я вважаю найбільш продуктивним та ефективним. Тому що вона розробляє і впроваджує Стратегії ґендерноі рівності РЄ, і я брала участь у відстоюванні багатьох позицій при прийнятті Стратегії на 2018-2023 роки в жорстких дискусіях з представниками Російської Федерації, які намагалися викреслити всі важливі питання і термінологію, пов’язану, зокрема, з домашнім насильством. Тому що в Раді Європі, як в в інших організаціях, на всіх майданчиках йде боротьба за Україну і я знаю, що мій голос тепер може лунати голосніше»,  – прокоментувала Катерина Левченко.

Комісія з питань ґендерної рівності (GEC) була створена, щоб допомогти забезпечити інтеграцію ґендерної рівності у всі політики Ради Європи та подолати розрив між зобов’язаннями, прийнятими на міжнародному рівні, та реальністю жінок у Європі. Її члени призначаються державами-членами Ради Європи, а сама Комісія надає поради, керівництво та підтримку іншим органам Ради Європи та державам-членам в ґендерній інтеграції та реалізації політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Комісія з питань ґендерної рівності підтримує реалізацію Стратегії Ради Європи щодо ґендерної рівності на 2018-2023 роки, яка спрямована на шість ключових цілей:

  1. Запобігання гендерним стереотипам та сексизму й боротьба з такими явищами.
  2. Запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству.
  3. Забезпечення рівного доступу жінок до правосуддя.
  4. Досягнення збалансованої участі жінок і чоловіків у процесі прийняття політичних та суспільних рішень.
  5. Захист прав жінок-мігрантів, жінок-біженців, жінок та дівчат, які шукають притулку.
  6. Реалізація стратегії досягнення гендерної рівності в усіх політиках та заходах.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті