Головна Статті Київ затвердив план дій із впровадження Європейської хартії рівності

Київ затвердив план дій із впровадження Європейської хартії рівності

1
1,289
Київ затвердив план дій із досягнення рівності та імплементації Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків
У Києві затвердили план дій щодо імплементації важливого документу

Київ затвердив план дій із досягнення рівності та імплементації Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті територіальної громади міста на 2021-2023 роки. Відповідне розпорядження підписав міський голова Віталій Кличко.

План дій додається до розпорядження. Ознайомитися із документом можна тут. Контроль за виконанням цієї ініціативи покладено на заступницю голови КМДА Марину Хонду.

Зазначається, що план дій передбачає розроблення міської цільової програми для досягнення рівності жінок і чоловіків за участі міжнародних організацій та громадських об’єднань.

Читайте також: Київ приєднався до Хартії рівності жінок і чоловіків

«Для реалізації цього плану дій потрібні спільні зусилля, як виконавчої влади, так і Київради. І дуже важливо, що з боку депутатського корпусу є підтримка в цьому питанні. Адже імплементація Хартії в життя міста – процес тривалий та зовсім непростий, і, перш за все, ми повинні зруйнувати гендерні стереотипи. Першочерговими завданнями для нас є підвищення рівня гендерної компетентності, визначення потреб соціальних груп та формування гендерно-орієнтованого бюджету, підготовка та розробка міської цільової програми «Київ – місто рівних можливостей». Я вдячна депутатам за їх позицію та щире бажання формувати ефективну гендерну політику міста! Впевнена, що ми досягнемо поставленої мети!», – наголосила Марина Хонда, презентувавши план дій депутаткам міжфракційного об’єднання «Київ – за рівні можливості».

«Цей план дій – це, власне, і є перша дорожня карта досягнення рівності для столиці. Європейські міста впроваджують цю управлінську технологію років 10-15 років. Хтось приймає плани на два роки, хтось на три. Потім вносять зміни, уточнення, щоб виконувати взяті зобов’язання. Але то є цікавий виклик!», – зауважила очільниця управління з питань гендерної рівності КМДА Тетяна Гузенко.

Нагадаємо, в минулому році за підтримки Національного Демократичного Інституту в КМДА організували серію онлайн-консультацій зі структурними підрозділами. Для цього використали інструментарій гендерної рівності, розроблений NDI на основі індикаторів Європейської хартії рівності жінок та чоловіків і почали розробляти план дій.

Читайте також: Київ і Європейська хартія рівності: як столиця задає тренд для інших міст

Європейська Хартія рівності жінок і чоловіків в житті місцевих громад – це документ, який проголошує, що рівність має втілюватися органами місцевого самоврядування. Усі міста, що долучаються до підписання Хартії, публічно визнають, що не бояться рівності, адже всі їхні громадяни – це чоловіки й жінки, хлопчики та дівчатка, люди зі своїми потребами, які потребують рівних можливостей.

Хартія була розроблена у 2004 році Радою європейських муніципалітетів та регіонів. Відтоді до неї приєдналися 36 країн, 1816 міст Європи і 60 міст України.

6 основних принципів, які проголошує Хартія:

  • Рівність жінок і чоловіків як фундаментальне право;
  • Заборона будь-якої дискримінації;
  • Сприяння рівній участь жінок і чоловіків у процесі ухвалення рішень;
  • Подолання стереотипів і упереджень, що на них базуються;
  • Врахування локальними і муніципальними владами потреб жінок і чоловіків;
  • Ретельне планування використання коштів;

6 можливостей для міст, які дає підписання Хартії:

  • розвиток міської інфраструктури, міський простір стає більш дружнім для людей;
  • підвищення зайнятості жінок у економіці міста, збільшення доходів родин;
  • збільшення представництва жінок у органах влади і підвищення ефективності їх роботи;
  • зменшення рівня насилля у сім’ях, від якого непропорційно більше страждають жінки;
  • покращення якості догляду за дітьми;
  • покращення якості стосунків у подружжях та якості ведення домашнього господарства;

Документ складається зі вступу, преамбули та 30 статей про політичне представництво, форми дискримінації, освіту та неперервне навчання, охорону здоров’я, соціальну допомогу, піклування про дітей, культуру, спорт і відпочинок, безпеку тощо.

2 роки потрібно кожному містові, яке вирішує приєднатися до Хартії. Документ зобов’язує підписантів упродовж цього часу здійснити розробку та втілити програму для гендерної оцінки життєдіяльності міста. А далі, враховуючи результати такої оцінки, затвердити план дій для досягнення рівності в усіх установах і організаціях. При цьому наголошується, що план має містити конкретні цілі, терміни їх реалізації та засоби фінансування.

Національний демократичний інститут розробив методику, за допомогою якої громади можуть самостійно оцінити стан гендерної рівності та скласти план дій щодо його покращення.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті