Головна Статті Львівська облрада проголосувала проти Стамбульської конвенції: що не так із цим рішенням?

Львівська облрада проголосувала проти Стамбульської конвенції: що не так із цим рішенням?

2
413

Львівська обласна рада ухвалила рішення про звернення до Верховної Ради щодо нератифікації Стамбульської конвенції.

У цьому рішенні депутати вимагають у парламенту не ратифіковувати Стамбульську конвенцію. За це проголосували 43 депутати.

Читайте також: Ратифікація Стамбульської конвенції: Тепер гендер знищить сім’ю? Ні! Пояснюємо чому

Ініціаторкою звернення є Ірина Кравець, депутатка «Української Галицької партії». На сайті облради зазначається, що вона належить до міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості».

«Маємо захищати систему цінностей на основі християнської етики», – прокоментувала рішення у своєму Фейсбуці депутатка. Вона також закликала інших депутатів «підтримати звернення про захист традиційних сімейних цінностей українського народу».

Кравець також зауважила, що в неї виникло враження, що не всі депутати проголосували усвідомлено: «…хтось не додивився про що голосує і випадково натиснув «за».

Любов Максимович, голова ГО «Центр «Жіночі перспективи» вважає, що рішення депутатів досить дивне та суперечить політиці уряду.

«Це щонайменше викликає подив. Оскільки нині і політика уряду, і громадськості спрямована на те, щоб Стамбульська конвенція набула чинності в Україні. Мені здається, це питання стереотипів, і конвенція досі не ратифікована лише тому, що певні депутати й політичні партії все ще послуговуються стереотипами та заграють із електоратом через відстоювання патріархальних цінностей», наголосила Любов Максимович.

Екстпертка також додала, що Стамбульська конвенція спрямована на боротьбу з насильством щодо жінок і домашнім насильством та на допомогу потерпілим.

«Зауважимо, що таке насильство здійснюється якраз у звичайних сім’ях, які дехто називає традиційними. А якщо в сім’ї коїться насильство, то вона фактично вже зруйнована. Запобігання насильству, робота з кривдниками, як це відстоює Конвенція, сприятимуть саме збереженню, а не руйнуванню сімей», коментує Любов Максимович.

Читайте також: Відхід від архаїчних переконань: чому Україні варто ратифікувати Стамбульську конвенцію

Стамбульська конвенція ніяк не впливає на руйнування традиційної української родини

Регулювання сімейного життя чи структури сім’ї не є метою Конвенції. Конвенція вимагає від урядів забезпечити безпеку потерпілим, які вважають, що вдома вони перебувають у небезпеці або ж їм загрожують члени сім’ї чи партнери. Так само документ не може жодним чином впливати на сімейне життя та/або склад сім’ї, оскільки апріорі не містить визначення поняття «сім’я» та не пропагує певного типу чи складу сім’ї.

Також Конвенція не містить і не може призвести до загрози концепції родини. Вона взагалі ніяк не стосується цього питання і не регулює його. Відтак через ратифікацію Конвенції не може виникнути вимога визнавати одностатеві шлюби. Запобігання насильству, робота з кривдниками, як це відстоює Конвенція, сприятимуть саме збереженню, а не руйнуванню сімей.

Існує також хибне переконання, що ратифікація Стамбульської конвенції буде впливати на освіту: шкодити моральним засадам українського суспільства, викривляти у дітей і молоді розуміння повноцінної сім’ї – союзу чоловіка та жінки. У цьому випадку Рада Європи наголошує, що Стамбульська конвенція не впливає на право батьків навчати своїх дітей, а лише спонукає держави вводити навчальні матеріали щодо освіти та боротьби з насильством у сім’ї до шкільних програм. Як це робити – держава вільна обирати сама.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті