Головна Статті «Майбутнє світу – в жіночих руках»: українські депутатки побували на форумі лідерок в Ісландії

«Майбутнє світу – в жіночих руках»: українські депутатки побували на форумі лідерок в Ісландії

5
135

Народні депутатки України Ірина Геращенко («Європейська солідарність») та Леся Забуранна («Слуга народу») взяли участь у Глобальному форумі політичних лідерок, що днями пройшов у Ісландії.

Глобальний форум лідерок започаткований у листопаді 2018 року в Рейк’явіку, Ісландія. Щорічно його організовують та проводять політичні лідерки, а також уряд і парламент Ісландії.

Форум збирає 450 лідерів та лідерок з усього світу. Участь у події беруть президенти, міністерки, парламентарки, підприємиці, мисткині та представниці неурядового сектору, щоб обговорити впровадження гендерної рівності та обмінятися найкращими практиками.

Своїми враженнями від форуму народні депутатки поділилися у соціальній мережі Фейсбук.

На форумі обговорювали теми подолання різниці в оплаті праці, протидії домашньому насильству, втілення Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Окремою темою для дискусії стали кліматичні зміни. Як зазначила Ірина Геращенко, на думку багатьох учасниць, сфері екології суттєво бракує жіночого лідерства.

Ірина Геращенко та Катрін Якобсдоттір

Читайте також: Ізраїльська міністерка не потрапила на конференцію ООН через недоступність простору

Політикиня також відзначила обговорення, присвячене гуманітарній кризі в Афганістані.

«Лише цього року через конфлікт і захоплення влади талібами більше 500 тисяч людей були переміщені всередині Афганістану. Більшість із яких – жінки та діти. Афганські жінки відтепер дискриміновані, мають проблеми з медициною, освітою, правом на роботу і потерпають від насильства», – зауважила Ірина Геращенко.

Гуманітарна криза в Афганістані

Політикиня також розповіла історію депутатка парламенту Афганістану – Шукрії Баракзай. Вона – активістка за права жінок, якій вдалось виїхати з країни. Шукрія була свідком кривавих військових дій в Афганістані на початку 90-х і нині.

«У 2003 році Шукрія Баракзай брала безпосередню участь у напрацюванні, обговоренні та ухваленні нової конституції Афганістану, яка б забезпечувала рівні права для чоловіків та жінок. Працювала амбасадоркою Афганістану в Норвегії. Сьогодні справу її життя – право жінок на освіту і професію – у її рідній країні знищили. Я слухала ці страшні свідчення і думала, що увага світу зараз прикута до Афганістану. І тим непомітніше відбувається міграційна провокація поблизу польських кордонів, інспірована Росією», – написала Ірина Геращенко.

Читайте також: Афганки, які мріяли змінити країну: історії політикинь, футболісток та співачки

Майбутнє світу – в жіночих руках!

У свою чергу, Леся Забуранна відзначила, що форум допомагає вибудувати спільноту сильних жінок із різних секторів і географічних регіонів, яких об’єднують різні важливі теми.

Леся Забуранна

Політикиня виступила від імені України, наголосивши, що українки є прикладом сили, розуму й відваги. Вона також згадала про необхідність ратифікації Стамбульської конвенції.

«Жінки обороняють нас від збройної агресії Російської Федерації. Завдяки запровадженню гендерних квот і роботі МФО «Рівні можливості» дедалі більше жінок посідають керівні посади в політичній системі України. Водночас, негативний слід пандемії особливо відчутний у проблемі домашнього насилля. Тому скористалася можливістю ще раз наголосити на важливості ратифікації Стамбульської конвенції», – зауважила Забуранна.

Крім того, депутатка поділилася своїми враженнями від дискусії «Інновації сприяють економічному зростанню».

«Під час дискусії відбулося онлайн-опитування про найкращі інструменти досягнення рівності чоловіків і жінок. Більшість респондентів та респонденток переконані, що найдієвішим способами є рівна оплата праці, квоти для жінок-лідерок, можливості якісного та доступного догляду за дітьми. Якби жінки та чоловіки однаково брали участь в економіці, то світовий ВВП збільшився б до 2025 року в чотири рази – на 26%», – прокоментувала політикиня.

Леся Забуранна також зазначила, що форум дав можливість познайомитися та запартнеритися із багатьма світовими лідерками.

«Сподіваюся на втілення всіх планів. Адже всі ми сходимось в одному: майбутнє світу – в жіночих руках!», – підсумувала депутатка.

Фото із фейсбук-сторінок Ірини Геращенко та Лесі Забуранної

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті