Головна Статті Марина Хонда розповіла, як у Києві впроваджують гендерночутливі ініціативи

Марина Хонда розповіла, як у Києві впроваджують гендерночутливі ініціативи

3
357
Марина Хонда

Упродовж минулого року понад 200 держслужбовців Київської міської державної адміністрації пройшли навчання з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, пише сайт КМДА.

«Торік за прикладом європейських столиць, які приєдналися до Європейської хартії рівних можливостей жінок і чоловіків у житті місцевих громад, ми почали навчання фахівців із гендерно орієнтованого бюджетування. Ці практики активно впроваджують у Берліні, Відні, Гельсінкі, Стокгольмі та інших містах країн ЄС», – розповіла Марина Хонда. 

За словами Хонди, минулого року під час навчання Департамент економіки та інвестицій і Департамент фінансів спільно з експертками Національного Демократичного Інституту та фахівцями профільних департаментів проаналізували шість міських цільових програм щодо включення гендерних аспектів. У межах дослідження увагу приділили також інтеграції гендерних підходів у місцеві політики та заходи.

Читайте також: Марина Хонда: «Ті, хто прийдуть після нас, будуть вдячні за цей прорив»

Ще один напрямок із яким працює КМДА – це підвищення професійних компетенцій посадових осіб та фахівців КМДА.

«Напрацювати програми, визначити гендерно чутливі показники – це пів справи. Основне – навчитися це застосовувати, щоб мати позитивний результат. Гендерна чутливість має стати невід’ємною складовою в роботі кожного держслужбовця», – наголосила Марина Хонда.  

Упродовж 2022 року управління з питань гендерної рівності КМДА планує провести навчання для структурних підрозділів КМДА та райдержадміністрацій. На навчанні планують розглянути теми гендерно орієнтовного бюджетування та надання гендерночутливих послуг. Також звертатимуть увагу на локальне виконання Національного Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті