У Берліні гадають: чи вдасться через “першу дочку” протягнути місток взаєморозуміння з Вашингтоном 25-26 квітня у Берліні відбувся саміт “Велика двадцятка” ( W20) – саміт сильних і успішних жінок.
Як відзначають німецькі ЗМІ, які візиту Іванки до Берліна і власне її персоні приділили стільки уваги, скільки не кожному світовому лідеру перепадає, швидше за все, при всій повазі до мотивованих і успішних представниць прекрасної статі, навряд чи саміт отримав такий резонанс, якби не участь у ньому дочки американського президента Іванки Трамп.
У Берліні “Перша дочка” взяла участь у політичній дискусії на саміті “Жіночої двадцятки”, зустрілася з представниками німецького бізнесу, побувала в навчальному центрі Siemens, вшанувала пам’ять закатованих у часи націонал-соціалізму в Меморіалі пам’яті євреїв Європи та поспілкувалася з Ангелою Меркель.
Іванка першою з президентської сім’ї Трамп, у якій посідає особливе місце, відвідала ФРН. І це перший закордонний візит у ролі “радника” керівника США.
Думки та характеристики у пресі були різними, ось – деякі з них.
БАГАТОХОДІВКА МЕРКЕЛЬ
Поширена думка, що саме Меркель покликала Іванку на саміт з далекосяжними цілями (і “реклама” W20 – аж ніяк не головна з них, а, скоріше, привід). Однак у відомстві канцлера кажуть, що офіційне запрошення надходило від Федерального об’єднання німецьких підприємниць і Німецької ради жінок.
Офіційно, може, й так.
Але сама гостя публічно дякувала саме главі уряду. Та, у свою чергу, досить сердечно спілкувалася з цією делегаткою та всіляко виявляла їй свою прихильність.
Дві жінки познайомилися півтора місяці тому під час візиту Меркель до Вашингтона. Тоді Іванка опинилася по праву руку від Меркель під час зустрічі канцлера та президента з підприємцями двох країн. Цікава, втім, не підтверджена деталь: ходять чутки, що нібито Іванка власноруч поміняла картки так, щоб сидіти поруч з главою німецької делегації. Як би там не було, але судячи з усього, вони сподобалися одна одній.
Чи вдасться Іванці донести берлінський меседж, стане зрозуміло вже у липні, коли Дональда Трампа чекають на саміт “двадцятки” у Гамбурзі.
ДОЧКА СВОГО БАТЬКА
Іванка у своєму виступі на дискусії "Жінки, які надихають: розширення масштабів жіночого підприємництва" зізналася, що своє завдання вона вбачає у тому, щоб “слухати і вчитися” і, повернувшись додому, передати отримані знання і поради батьку й президенту.
У її промові звучали питання про роль жінок у бізнесі, але змушена була відповісти і за батька – з подачі модератора дискусії. Сенс висловлювань дочки був відповідним: він – найкращий тато і президент, вона ним дуже пишається; жінок він цінує – запитайте у тисяч, які на нього працювали, вони підтвердять. І взагалі, 45-й президент США усім ще покаже прекрасне життя. Як і у самого Трампа, промова рясніла словами на кшталт “чудово”, “прекрасно”, “дивовижно”.
ФЕМІНІСТКИ ЯВНІ Й ТІ, ЯКІ СУМНІВАЮТЬСЯ
На сцені виступали й інші успішні представниці бізнесу (до яких, звісно, відноситься й Іванка): королева Нідерландів Максима, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, і, звичайно, канцлер Ангела Меркель.
Модератор, яка “чіплялася” до Іванки, зуміла і Меркель захопити зненацька питанням посеред серйозної дискусії про те, чи вважає та себе феміністкою. У результаті всі дізналися, що Меркель сама себе феміністкою зовсім не вважає і не збирається “прикрашати себе титулом, якого у неї зовсім немає”. Але якщо її такою вважають інші, вона не має нічого проти.
На наступне запитання щодо того, хто з учасниць відносить себе до феміністок, руки не підняли тільки дві – Меркель і нідерландська королева. Втім, Максима вирішила згладити ситуацію, заявивши, що вона просто хоче, щоб жінки мали свободу вибору та можливості, якими вони можуть скористатися, щоб бути щасливими і пишатися собою. “Якщо це фемінізм, то я – феміністка”, – посміхнулася королева. “Ну, тоді я теж” – зраділа Меркель.
Жіночим проблемам канцлер присвятила два дні, взявши участь у дискусії і на наступній сесії. Говорила вона при цьому про речі цілком серйозні та конкретні. Наприклад, про мету подолати до 2025 року гендерний розрив. Сьогодні лише 50% жінок у всьому світі працюють, для чоловіків це 76%, – розповіла глава уряду.
Ольга Танасійчук, Берлін.
Джерело: https://www.ukrinform.ua