Головна Статті #MeTooPolitique: французькі політикині виступили проти сексизму й домагань

#MeTooPolitique: французькі політикині виступили проти сексизму й домагань

5
447

За кілька місяців до виборів у Франції жінки розпочали публічну акцію #MeTooPolitique. 285 політикинь поставили свої підписи під відкритим листом із вимогою не допускати на вибори чоловіків, які вдавалися до сексизму або до сексуальних домагань.

Таким чином жінки намагаються привернути увагу до сексизму та сексуального насильства в політиці. Вони вимагають від партій, щоб усі причетні до сексуального насильства не могли брати участі у виборах та бути обраними на виборні посади.

Про це пише Radio France Internationale.

«Ми, жінки, які працюють у політиці, державні службовиці, лідерки асоціацій, активістки, які регулярно спілкуються з посадовцями, але перш за все жінки-громадянки, закликаємо політиків надати комплексну відповідь на сексизм та сексуальне насильство, скоєне представниками влади», – йдеться у відкритому листі, опублікованому в Le Monde у понеділок.

Серед 285 підписанток – депутатка Європарламенту Манон Обрі, сенаторка і колишня міністерка у справах жінок Лоуренс Россіньоль, політикині Сандра Реголь та Еліс Коффін.

Читайте також: Сексизм, квоти та боротьба за ресурси: як жінки виборюють доступ до влади

«У парламент, міські та обласні ради обирають чоловіків, яких звинувачують у зґвалтуванні, сексуальних домаганнях, сексуальних розбещеннях неповнолітніх, домашньому насильстві. Незважаючи на риторику щодо боротьби з насильством над жінками, незважаючи на наші неодноразові попередження», – пишуть вони.

 

Хештег #MeTooPolitique став популярним у понеділок, коли жінки почали ділитися історіями про щоденний сексизм у політиці.

«Один із нинішніх кандидатів у президенти сказав мені, що він довго розглядав мене, і зрозумів, що мої сідниці помістяться у його одній руці», – написала у Твіттері Матільда Віот.

Історія сексизму у французькій політиці

Кілька французьких політиків із різних партій були причетні до скандалів, що пов’язані з сексизмом та сексуальним насильством. Найвідомішою історією про насильство є звинувачення щодо колишнього міністра фінансів і глави МВФ Домініка Стросс-Кана. Його звинуватили у зґвалтуванні покоївки в одному із готелів Нью-Йорка. Історія набула такого сильного розголосу, що за мотивами навіть зняли серіал.

У 2016 році віцеспікер парламенту Деніс Бопен подав у відставку після того, як вісім жінок звинуватили його в сексуальних домаганнях, що тривали протягом кількох років. Однією з імовірних жертв була колишня речниця партії зелених Сандрін Руссо, яка також підписала відкритий лист.

Також у 2016 році колишній міністр фінансів Мішель Сапен визнав, що поводився «неадекватно» щодо журналістки, хоча заперечував насильство щодо неї.

Читайте також: Кагарлик та гендерне насильство: Для чого Україні Стамбульська конвенція?

Мер міста Дравей Жорж Трон був засуджений за зґвалтування. У лютому цього року йому винесли вирок – п’ять років ув’язнення.  

Протести проти насильства у Франції

Міністра внутрішніх справ Жеральда Дарманена теж звинуватили  у зґвалтуванні. Коли стало відомо, що його призначать на посаду, це призвело до масових протестів у Франції в липні 2020 року. Тепер справу Дарманена можуть закрити, оскільки слідчий суддя оголосив про припинення розслідування.

Напередодні президентських виборів, які заплановані на весну 2022 року, та виборів законодавчих органів у червні, підписантки листа кажуть, що настав час для очищення.

Читайте також: «Ні – культурі зґвалтування!»: у Франції протестують проти призначення двох міністрів

«Троє кандидатів або потенційних кандидатів у депутати були причетними до скандалів, пов’язаних із сексуальним насильством. Напередодні виборів ми закликаємо політиків прислухатися до потерпілих і вжити превентивних заходів та вилучити зі своїх лав осіб, які вчинили насильство до жінок», – вимагають заявниці.

#MeTooPolitique

Рух #MeToopolitique виступає проти сексизму та домагань у політичній сфері. Фактично він бере свій початок ще з 2016 року, коли колишні міністерки Франції виступили проти сексизму в політиці. Нині ж у країні паралельно розгортається також рух #MeToo в мистецтві, зокрема в кіно, театрі та опері. Крім того, спортивні журналістки звернули увагу, що у їхній сфері багато сексизму та сексуального насильства.

«Жінки нарешті мають голос, щоб розповісти про насильство, але коли їх почують і візьмуть їхні слова до уваги політичні партії?», – запитали підписантки відкритого листа.

 

20 листопада по всій Франції планують провести публічні акції, спрямовані на те, щоб зробити проблему сексуального та сексуального насильства видимою.

Організатори та організаторки фемінстичного руху #NousToutes («Ми всі») вважають, що уряд зробив недостатньо для боротьби з гендерним насильством. Особливо, якщо взяти до уваги, що гендерна рівність є «національною справою» президентства Еммануеля Макрона.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті