Жінки — це 50% успіху України

МФО «Рівні можливості» закликає не скасовувати 8 Березня

МФО «Рівні можливості» та Громадська рада з гендерних питань опублікували звернення щодо святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня.

У тексті зазначають, що дискусії навколо святкування виникають щороку, водночас радять політикам попередньо обговорити з громадськістю питання про скасування свята.

Зокрема,  провести обговорення із тими організаціями, діяльність яких спрямована на забезпечення прав і захист інтересів жінок в Україні. Адже «8 березня — це можливість привернути увагу суспільства і урядовців до питань прав жінок і необхідності ліквідації проявів дискримінації. Саме в цей день українські жінки, солідарно з жінками всього світу, організовують вуличні акції і демонстрації, марші і мітинги, виступають на різних майданчиках і мають можливість гучно заявити у цей день про свої права та солідарність із іншими жінками у Європі та світі», — зазначають у зверненні.

Читайте також: Без 8 Березня, але із Днем української жінки: які зміни пропонують нардепи?

Також у МФО заперечують, що 8 Березня — це свято, нав’язане більшовицькою владою на підтримку соціально-політичних рухів. Адже святкування Дня солідарності жінок бере свій початок зі США:

«Історично все починалося у далекому 1909 році у США, коли з ініціативи Соціалістичної партії Америки його почали відзначати наприкінці лютого як Міжнародний день жінок-робітниць.

Як Міжнародний день прав жінок це свято було започатковане у 1910 році на Міжнародному конгресі жінок у Копенгагені, а через рік понад 1 мільйон жінок у країнах Європи вийшли на вулиці 8 березня з вимогами рівних політичних і громадянських прав.

 У 1977 році цей день отримав статус міжнародного дня за рішенням Організації Об’єднаних Націй. І всі ці роки прогресивне світове жіноцтво, громадські організації крок за кроком долають нерівність, дискримінацію щодо жінок, відсутність рівних можливостей у забезпеченні базових прав. Це завоювання і українських жінок», — йдеться у тексті.

Варто заснувати День матері та День батька

Натомість МФО пропонують не скасовувати свято 8 березня, а навпаки — повернути цьому святу його першопочаткове правозахисне значення і посилити його роль у досягненні справжньої рівності прав жінок та чоловіків в Україні.

«Відзначення Міжнародного жіночого дня на державному рівні значно мірою сприятиме досягненню справжньої гендерної рівності в Україні».

Також в об’єднанні підтримують ініціативу заснування Дня матері та святкування його на державному рівні. Водночас для більшого залучення чоловіків до репродуктивної праці пропонують також заснувати свято Дня батька.

Стосовно запропонованого Дня жінки жіночі організації висловлюються проти, оскільки це повертає суспільство до наративу про «традиційні» ролі жінки і звужує їх права.

«Особливо небезпечно це зараз, під час війни, коли героїзація маскулінності відсуває на задній план та знецінює внесок і досягнення жінок», — зауважують у зверненні.