Головна Статті Мінсоцполітики пропонує створити на підприємствах дитячі кімнати

Мінсоцполітики пропонує створити на підприємствах дитячі кімнати

3
116
дитячі кімнати на підприємствах

Міністерство соціальної політики України підготувало проєкт наказу «Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях». Нині триває громадське обговорення проєкту на сайті міністерства.

Що перебачає проєкт наказу про дитячі кімнати?

Проєкт передбачає створення дитячих кімнат в організаціях та установах, щоб там могли перебувати діти працівників та відвідувачів без супроводу батьків.

Як ідеться в положенні, основна мета дитячої кімнати створення умов для поєднання працівниками та відвідувачами своїх професійних і сімейних обов’язків.

Читайте також: Дітям вхід заборонено? Британську депутатку не пускають на роботу з малюком

Тимчасове перебування дітей у дитячій кімнаті буде безоплатним. Також обумовлено, що для такої кімнати потрібно залучати фахівців, які мають педагогічну/психологічну освіту, володіють навичками та досвідом роботи і спілкування з дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю.

Проєктом визначено умови прийняття, перебування та повернення дітей із дитячих кімнат, а також вимоги, зокрема, для облаштування дитячих кімнат. Так, наприклад, тривалість перебування дітей у дитячій кімнаті у робочий час узгоджується з керівником підприємства, але не може перевищувати трьох годин. Для безпечного перебування дітей проводиться відеоспостереження.

Проєкт також наголошує, що дитяча кімната має працювати за принципами захисту прав дитини, гуманності та конфіденційності.

«Дуже важливо, аби дитячі кімнати розробляли із залученням батьків, які потребують цієї послуги»

Ірина Виртосу
Ірина Виртосу

Журналістка, експертка з недискримінації Центру прав людини ZMINA Ірина Виртосу зазначає, що така ініціатива від держави приємна та корисна, адже дружнє оточення до дітей допомагає фахово зростати як жінкам, так і чоловікам. Але, важливо, щоб і реалізація була якісною.

«Дитячі кімнати на підприємствах – це потрібно. Це насамперед про прийняття того, що люди, які працюють на державних посадах, є батьками. І що для них теж треба створювати комфортні умови роботи.

Зрозуміло, що дитячі кімнати – це не про те, що можна приводити дитину щодня на роботу і замінити їй садок. А скоріше як ініціатива, щоб не закривати тат і мам вдома, коли трапляються непередбачувані ситуації, спроба співпереживання та розвантаження батьків», – коментує Ірина.

Водночас експертка зазначає, що потрібно знати, як саме втілюватиметеся такий простір та хто буде залучений до його створення.

«Я побоююсь, щоб це не було у форматі «спустили згори», формально виконали, місцеві ЗМІ написали. А потім, коли реально стане питання як скористатися цією послугою, то не можна буде знайти людину, яка має ключ від цієї кімнати.

Дуже важливо, аби дитячі кімнати розробляли із залученням батьків, які потребують цієї послуги. Щоб такі простори реально працювали, треба аби саме батьки сказали, що для них та їхніх дітей потрібно.

Особливо варто подумати про дітей, які мають інвалідність, щоб цей простір був доступним і для них. А не розташовувався на четвертому поверсі без ліфта.

Та я переконана, що це гарна ініціатива. Яка дає поштовх до змін і місцевих політик, і ставлення інших людей до людей із дітьми. Нехай це буде не одразу і спочатку буде складно. Але ці зміни будуть і будуть дуже корисними», підсумовує Ірина Виртосу

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті