Головна Статті Нардеп Павло Фролов першим у Раді пішов у «декрет»

Нардеп Павло Фролов першим у Раді пішов у «декрет»

2
532
Павло Фролов, народний депутат, Слуга народу
Павло Фролов

Народний депутат від «Слуги народу» Павло Фролов першим у Верховній Раді оформив відпустку за новим законом про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною, більш відомий як «декрет для тата».

Про це пише hromadske з посиланням на сайт «Слуги народу».

Читайте також: Верховна Рада ухвалила закон про декрет для татусів

Понад два місяці тому в нього народилася дочка, тож Павло Фролов вирішив скористатися можливістю, яку надає новий закон.

«Хочу показати своїм прикладом, що взагалі така можливість тепер існує. Щоб чоловіки допомагали своїм дружинам, на рівних брали участь у вихованні, занурювались у батьківство з перших днів», — заявив він.

Декретна відпустка нардепа триватиме 11 днів, і ці дати, за його словами, не припадають на пленарний тиждень. Проте Фролов має намір необхідну роботу виконувати дистанційно.

«Стараюся повністю «перемикнутися». Були лише невеличкі телевізійні включення, а так я повністю дні проводив із донькою. Враження чудові. Походити, погуляти, поносити на руках – це таке просте, але велике щастя. Дуже надихає та розслабляє», заявив він.

Читайте також: У Фінляндії хочуть збільшити тривалість декрету для чоловіків

Також Павло Фролов відповів на запитання щодо стереотипного погляду на виховання дитини як на жіночу справу:

«Розумію, деяким прихильникам патріархальної моделі сім’ї чи тим, хто підтримує певні стереотипи, може здатися, що це нібито не чоловіче заняття. Я ж вважаю, що виховання дитини – настільки чоловіча, наскільки й жіноча справа. Дитина – це спільна відповідальність. Виховувати, гуляти, турбуватися про неї – рівний обов’язок і батька, і матері. Для дитини важлива увага батька: незалежно від того, які в нього погляди на життя чи стереотипи з цього приводу».

Як відомо, 6 травня 2021 року президент підписав закон, який забезпечує рівні можливості в догляді за дитиною для матері й батька. Закон запроваджує новий вид відпустки –  одноразову відпустку із народженням дитини. Вона може тривати до 14 днів і має оплачуватися коштом роботодавця. Її надають комусь одному:

  • чоловіку, чия дружина народила дитину;
  • батьку дитини, якщо він не одружений із її матір’ю, але проживають батьки спільно;
  • бабусі, діду або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за нею.

Також закон визнав право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку рівним правом матері та батька. Раніше чоловік міг оформити такий декрет тільки після надання довідки з місця роботи чи навчання матері про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну її декрету.

Читайте також: «Чоловіки, влада і політика»: як політикиням здобувати союзників

Дослідження Фонду народонаселення ООН за 2020 рік показало, що лише у 2% випадків декретну відпустку брали чоловіки (жінки – у 85% випадків), тоді як 19% хотіли б це зробити, але не мали такої можливості.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті