Північноатлантичний альянс ухвалив свою першу політику щодо запобігання та реагування на сексуальну експлуатацію та наругу, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на пресреліз НАТО.
Політика, яка стосується всього персоналу, чітко визначає нульову толерантність у підході НАТО до сексуальної агресії, йдеться у повідомленні.
«Ця жорстка політика визначає, яка поведінка є неприйнятною, як їй запобігти та як союзники спільно працюватимуть задля забезпечення підзвітності. Політика орієнтована насамперед на профілактику, що є ключовим для захисту жінок, дівчат та всіх, кому може загрожувати ризик», – заявили в Альянсі.
Там також підкреслюють, що ця політика підвищує поінформованість, передбачає навчання та інші кроки для створення середовища, сприятливого для запобігання сексуальній експлуатації та нарузі.
Читайте також: Кому і навіщо потрібен Центр гендерних компетенцій у секторі безпеки й оборони?
За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, політика є «ще одним практичним способом, яким ми демонструємо свою прихильність до наших принципів та основних цінностей, зокрема повагу до прав людини».
У пресовому повідомленні ще раз наголошується, що НАТО прагне просувати гендерну рівність та принципи резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» в межах своїх завдань та функцій – військових та цивільних.
Політика була схвалена міністрами закордонних справ НАТО в листопаді 2019 року та затверджена лідерами НАТО на їхній нараді в Лондоні в грудні.
Нагадаємо, в січні 2019 року уряд України схвалив програму Україна-НАТО, де гендерна рівність є одним із пріоритетів реформи сектору безпеки.
50%