Головна Новини проекту НДІ та Європарламент: Рада ще має час, щоб ухвалити Виборчий кодекс та встановити обов’язкову гендерну квоту

НДІ та Європарламент: Рада ще має час, щоб ухвалити Виборчий кодекс та встановити обов’язкову гендерну квоту

0
602

Верховна Рада України все ще має час, щоб ухвалити проект Виборчого кодексу, і в будь-якому випадку має пришвидшити прийняття законодавства, яке надасть політичні права внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та внутрішнім трудовим мігрантам, сприятиме справедливому виборчому процесу та встановить обов’язкову до виконання ґендерну квоту у законі «Про вибори народних депутатів України».

Про це ідеться в офіційній заяві передвиборчої делегації Національного демократичного інституту та Європейського парламенту в Україні.

«Українці дійсно підтримують рівність між чоловіками та жінками, тому проблема недостатнього представництва жінок у політичному житті є нагальною і потребує вирішення», – пишеться в тексті  документу.

Поміж інших рекомендацій, делегація виробила також і ті, що стосуються політичної участі жінок. Цитуємо:

  • Верховна Рада України має вжити заходів для забезпечення повної політичної участі жінок, включаючи обов’язкові для виконання ґендерні квоти на парламентських виборах.
  • Партіям слід прийняти конкретні плани залучення, навчання, висування та підтримки жінок-кандидаток на прохідні позиції у списку партій на парламентських та місцевих виборах; вони також мають надавати й підтримку жінкам на керівних позиціях у виборчих штабах кандидатів у президенти.
  • Додаткове державне фінансування для політичних партій, які мають не менше 30% представників однієї статі у своїх парламентських фракціях, має бути використане для забезпечення більшої інклюзивності в партії, а також для залучення та підтримки кандидаток на майбутніх виборах.
  • Особи, які поширюють мову ворожнечі проти кандидатів/ кандидаток, погрожують або здійснюють політично вмотивоване насильство по відношенню до кандидатів/ кандидаток, агітаторів, спостерігачів, членів виборчих комісій або виборців мають нести кримінальну відповідальність.

Заява підготовлена спільною міжнародною делегацією НДІ та Європейського парламенту. Метою роботи делегації було оцінити підготовку до виборів Президента України 2019 року, проаналізувати стан загального політичного середовища, вивчити фактори, здатні вплинути на цілісність виборчого процесу, а також надати рекомендації, які допоможуть провести мирні та достовірні вибори і посилити довіру громадськості до виборчого процесу.

Делегацію НДІ очолили Дерек Мітчелл (Derek Mitchell), президент НДІ та колишній посол США у Бірмі (М’янмі), та Вільям Тейлор (William Taylor), виконавчий віцепрезидент Інституту миру (США) та колишній посол США в Україні. До складу делегації НДІ також увійшли Крістіна Хартман (Christina Hartman), експертка з виборів та політична консультантка; Лора Джуетт (Laura Jewett), регіональна директорка програм НДІ в Євразії; Патрік Мерло (Patrick Merloe), директор виборчих програм НДІ; та Мері О’Хейґен (Mary O’Hagan), головна радниця та директорка програм НДІ в Україні.

Делегацію Європейського парламенту очолив депутат Європейського парламенту Даріуш Росаті (Dariusz Rosati) (Європейська народна партія, Польща). До складу делегації також увійшли депутатка Європейського парламенту Ребекка Хармс (Rebecca Harms) (Зелені/Європейський вільний альянс, Німеччина) та Жерар Квіль (Gerrard Quille), керівник відділу Директорату підтримки демократії Європейського парламенту.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій Леся Ганжа
Більше публікацій Новини проекту