Головна Статті Оконджо-Івеала, Пелосі, Тихановська: The Financial Times назвав найвпливовіших жінок 2021 року

Оконджо-Івеала, Пелосі, Тихановська: The Financial Times назвав найвпливовіших жінок 2021 року

4
286

Американський тижневик The Financial Times назвав найпливовіших жінок 2021 року. Загалом у переліку 25 жінок.

«Цей перелік – це також своєрідна «лінза», через яку можна зрозуміти динамічну природу лідерства та влади», – йдеться у передмові.

Список впливових жінок склали у співпраці з журналістами із десятків міжнародних бюро, лідерками, які були у попередніх рейтингах видання та читачами.

До списку потрапили керівниці бізнесом, мисткині, активістки, адвокатки та правозахисниці, а також – політикині та дипломатки зі всього світу.

Видання поділило жінок на три категорії: лідерки, героїні та творчині.

Лідерки

Цай Інвень
Цай Інвень

Президентка Тайланду Цай Інвень відзначена за уміння відстоювати інтереси країни та зберігати її ідентичність.

«Цай Ін-вень каже, що історія Тайваню – це стійкість. У 2021 році президентка Тайваню сама втілила цю стійкість, спокійно реагуючи на всі ті небезпеки, що існують навколо країни, яка перебуває на геополітичній лінії розлому між авторитаризмом і демократією», – йдеться у статті.

Нгозі Оконджо-Івеала
Нгозі Оконджо-Івеала

Нгозі Оконджо-Івеала, генеральна директорка Світової організації торгівлі (СОТ).

«Вона розбила скляні стелі своєю повною компетентністю, абсолютною чесністю та гарним почуттям гумору, ставши першою жінкою-міністеркою фінансів і міністеркою закордонних справ у Нігерії, де вона здійснила жорсткі реформи, щоб підвищити прозорість державних фінансів країни, і є першою жінкою і першою африканкою, яка очолила СОТ», – охарактеризувала досягнення Нгозі Крістін Лагард, президентка Європейського центрального банку.

Ненсі Пелосі
Ненсі Пелосі

Ненсі Пелосі, спікерка Палати представників Сполучених Штатів

«Перша жінка в країні, перша каліфорнійка та перша американка італійського походження, яка стала спікером палати, Ненсі Пелосі, у 81 рік, є унікальною фігурою в американській політиці», – відзначають The Financial Times.

Маріам Аль-Махді
Маріам Аль-Махді

Маріам Аль-Махді, колишня міністерка закордонних справ Судану. Вона більше трьох десятиліть бореться за демократію у своїй рідній країні.

«У суданській політичній культурі довгий час домінували чоловіки, і аль-Махді стала однією з небагатьох жінок у суданській політиці. За кілька тижнів після того, як війська Судану призупинили роботу уряду в жовтні цього року, вона стала однією з його найвідвертіших критиків. І голосом усіх жінок, які вийшли на вулиці, щоб агітувати за зміни», – характеризують політикиню у виданні.

Читайте також: Афганки, які мріяли змінити країну: історії політикинь, футболісток та співачки

Героїні

Світлана Тихановська
Світлана Тихановська

Світлана Тихановська, лідерка Коордиційної ради Білорусі.

Христя Фріланд охарактеризувала її як запеклу захисницю демократії.

«Олександр Лукашенко, авторитарний правитель Білорусі, недооцінив як цю рішучу жінку, так і прагнення його власної країни до змін. Незабаром десятки тисяч білорусів об’єдналися разом із Тихановською у найбільший опозиційний рух за десятиліття та, можливо, за всю сучасну історію. Тихановська була змушена втекти з Білорусі, але все одно вона залишається для білорусів символом сили та надії», – підсумувала Фріланд.

Читайте також: Лідерки білоруського протесту: що відбулося за рік з Колесниковою, Тихановською та Цепкало

Ліз Чейні
Ліз Чейні

Ліз Чейні, конгресвумен Палати представників Сполучених Штатів, за стійкість переконанням та лідерство.

«Сьогодні Ліз Чейні унікальна у Вашингтоні. Вона демонструє справжнє лідерство: бореться за те, що дійсно важливо навіть ціною власної посади», – характеризує політикиню Крістін Тодд Вітмен, колишня губернаторка Нью-Джерсі.

Еліза Лонкон Антилео
Еліза Лонкон Антилео

Видання також відзначило Елізу Лонкон Антилео, яка керує установчим органом Чилі, відповідальним за розробку проекту нової конституції країни.

«Її обрання було чимось дивовижним. Жінка корінного населення з віддаленої громади мапуче на півдні Чилі тепер очолюватиме одне з найважливіших і складних завдань у новітній історії Чилі.

І вона справилась із цим завданням. Зуміла привнести у роботу спокій та конструктив, уникаючи конфліктів, у які її постійно намагалися втягнути», – описують лідерську роль Антилео у виданні.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті