Голова правління громадської організації «Навчай для України» Оксана Матіяш стала стипендіаткою Фундації Барака Обами. Вона — єдина українка, яка отримала цю можливість. Про це активістка написала на своїй сторінці в Facebook.
«Друзі, сьогодні нарешті можу поділитися з вами важливою новиною. Я стала першою стипендіаткою з України Фонду Барака Обами в Колумбійському Університеті, і наступні місяці проведу у Нью-Йорку», — йдеться у повідомленні.
Цього року стипендію отримали 12 людей із усього світу, які працюватимуть і навчатимуться на базі Колумбійського університету в Нью-Йорку у 2023-2024 роках.
«Я не залишила Teach For Ukraine і залишаюся головою організації. Велика частина моєї мотивації податися на цю програму — це стати кращою керівницею і лідеркою для команди, а також побудувати партнерства та зв’язки для освітнього сектору країни. Сподіваюся, що і для інших вийде теж», — додає Матіяш.
Стипендіальна програма Фонду Барака Обами існує з 2018 року. Вона має на меті розвинути наступне покоління лідерів та лідерок, надаючи учасникам можливість отримати навички, інструменти та досвід, які розширять масштаби та вплив їхньої роботи.
Стипендіати братимуть участь в академічному та експериментальному навчанні, розробленому Колумбійським та Чиказьким університетами у партнерстві з Фондом. За час свого існування програма підтримала 132 молодих лідерів та лідерок із 59 країн світу.
Хто така Оксана Матіяш?
Оксана Матіяш — очільниця громадської організації «Навчай для України», випускниця Оксфордського університету.
«Навчай для України» — це освітня організація, яка з 2017 року залучає найкращих випускників і талановитих молодих спеціалістів та спеціалісток із різних галузей до вчителювання у школах у маленьких населених пунктах України. Матіяш очолила організацію у 2020 році.
Учасники та учасниці програми щонайменше на один рік переїжджають у малі громади, де працюють із дітьми і покращують власні професійні та лідерські навички.
У березні 2022 року організація запустила проєкти «екстреної освітньої допомоги», спрямовані на підтримку дітей та освітян. Наприклад, ідеться про проєкт із компенсації освітніх втрат під назвою «Освітній суп».