Головна Статті Ольга Стефанішина про Стамбульську конвенцію: Для ратифікації варто вибрати правильний час

Ольга Стефанішина про Стамбульську конвенцію: Для ратифікації варто вибрати правильний час

6
408
Ольга Стефанішина

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина розраховує, що Стамбульську конвенцію ратифікують в Україні у 2022 році, пише Інтерфакс-Україна.

«Великий досвід нератифікації конвенції дає нам розуміння, які інструменти неефективні. З іншого боку, ми зробили декілька важливих речей, що наближають нас до ратифікації, і продовжимо цю роботу в 2022 році. Зокрема, ми сформували застереження до конвенції, з якими подаватиметься документ на ратифікацію. Ці застереження є квінтесенцією всіх дискусій із різними сторонами, і з консервативним крилом суспільства, з релігійним співтовариством та з експертним середовищем. Вони передбачають, що положення конвенції жодним чином не впливають на положення Конституції України, що конвенція не стосується будь-яких питань гендерної ідеології чи ідентичності. І відповідно, ці застереження знімають різночитання положень самої конвенції», – сказала Ольга Стефанішина в ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Читайте також: «Жіночі обличчя лідерства з Оленою Єною»: Ольга Стефанішина

Стамбульська конвенція не має нічого спільного з питаннями гендерної ідентичності

Стефанішина також розповіла, що отримала лист від генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, яка офіційно роз’яснила від імені РЄ зміст самої конвенції.

«У цьому листі підтверджують, що Стамбульська конвенція не має нічого спільного з питаннями гендерної ідентичності, що вона стосується виключно можливості захисту осіб, які страждають від домашнього насильства, дає додаткові інструменти міжнародного співробітництва та захисту наших громадян за кордоном. Крім того, це дає змогу Україні стати об’єктом загальноєвропейського моніторингу», – додала Стефанішина.

Віцепрем’єрка заявила, що і уряд, і президент підтримали ратифікацію Стамбульської конвенції, і цей законопроєкт буде внесений до парламенту.

Читайте також: Відхід від архаїчних переконань: чому Україні варто ратифікувати Стамбульську конвенцію

«Я вважаю, що для ратифікації варто вибрати правильний час. Ми на початку 2022 року сконцентруємося на комунікаційній кампанії, на роботі з депутатським корпусом. І перше півріччя проведемо під егідою налагодження консенсусу щодо ратифікації та подальшого внесення закону до парламенту», – зазначила вона.

На уточнююче питання Стефанішина заявила, що, на її думку, Стамбульську конвенцію ратифікують у 2022 році.

Нагадаємо. що нині на сайті президента є петиція щодо невідкладної ратифікації Стамбульської конвенції Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті