Місцеві вибори 25 жовтня 2020 року вперше відбувалися за новим Виборчим кодексом, який передбачав застосування «гендерної квоти». Квота – це вимога до партій дотримуватись черговості у списках кандидатів, зокрема закон вимагає, щоб в кожній п’ятірці партійного списку було не менше двох осіб однієї статі. Така норма діяла для виборів у громадах із кількістю 10 тисяч і більше виборців, а також для виборів до обласних рад, районних та районних у місті рад. У результаті її застосування до місцевих органів самоврядування мало би потрапити не менше 40% жінок.
Однак чи спрацювали гендерні квоти на різних рівнях і на яких рівнях найбільш оптимально? Якими були настрої напередодні місцевих виборів і якими є перші результати? Якою є справжня ситуація з доступом жінок до ресурсів партій в Україні?
Обговорити ці питання буде можливість 19 листопада на наступній з серії онлайн-розмов про місцеві вибори і жінок в українській політиці.
У розмові візьмуть участь:
Формат події – zoom з трансляцією на facebook.
Тривалість події – 1,5 год. Старт о 16.00.
Реєстрація за посиланням.
Захід ініційовано ПРООН в Україні в рамках проєкту «Посилення участі жінок в політиці на регіональному рівні» за фінансової підтримки Королівства Норвегії та відбудеться у партнерстві з Національним демократичним інститутом (НДІ) і громадським рухом ЧЕСНО, інформаційну підтримку забезпечує проєкт «Жінки – це 50% успіху України».
Ініціатива «Посилення участі жінок в політиці на регіональному рівні» має на меті збільшити масштаб і ефективність участі жінок в місцевій політиці, управлінні місцевими громадами, адвокатуванні потреб соціально вразливих груп. Задля цього до липня 2021 року буде забезпечено:
- офлайн і онлайн навчання для політично і громадсько активних жінок, щоби збільшити грамотність участі в політичних процесах,
- доступ до спільноти жінок-однодумців для обміну досвідом, порадами, контактами, інформацією, знаннями, підтримкою,
- інформаційну кампанію для зміни поведінки професійного і близького оточення жінок, – яке підтримує їх у політичній і громадській активності.
50%