Головна Статті Партнерство Біарриц: Олена Зеленська розповіла, що Україна встигла зробити за рік

Партнерство Біарриц: Олена Зеленська розповіла, що Україна встигла зробити за рік

3
127
Олена Зеленська про Партнерство Біарриц

Минув рік, відколи Україна долучилася до Партнерства Біарриц. Про виконання зобов’язань у межах партнерства та досягнення цілей щодо надання рівних прав і можливостей для всіх розповіла перша леді України Олена Зеленська, сайт президента.

Попри те, що перший рік участі минув на тлі світової коронакризи, Україна має певні результати. Водночас, як наголосила Зеленська, швидкість перетворень у напрямку досягнення гендерної рівності можна прискорити спільними зусиллями.

Досягнення України у межах Партнерства Біарриц

Партнерство Біарриц

За останній рік в Україні у межах реалізації політики рівних прав та можливостей зроблено таке:

  • ухвалений закон, який посилює відповідальність за домашнє насильство. Також зафіксовано більше, ніж будь-коли, звернень щодо цього – понад 200 тисяч. Триває процес створення 30 нових шелтерів – прихистків для жінок, яким необхідно сховатися від кривдників. Уперше на це виділена окрема державна субвенція – 274 мільйони гривень. На урядову гарячу лінію 1547 із допомоги жертвам насильства надійшло 1790 звернень лише за 10 місяців цього року.
  • пішли в декрет перші татусі: відповідним законом для чоловіків запроваджено відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів. А відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відтепер – рівне право кожного з батьків.
  • Міністерство розвитку громад та територій, як повідомив його очільник Олексій Чернишов, оновлює нормативні акти країни. Усі будівлі, від громадських до житлових, ставатимуть зручними для людей з візками й на візках будь-якого віку та в будь-якому фізичному стані.
  • Міністерство освіти і науки проводить експертизи шкільних підручників на наявність у них дискримінаційного контенту та запроваджує подібну практику щодо підручників для вишів.
  • Щоб подолати розрив в оплаті праці між чоловіками і жінками, розроблена національна стратегія до 2024 року. Та вже на кінець року, за даними Мінсоцполітики, цей розрив скоротився більш, ніж на 3% – із 20 до 17%.

Читайте також: Партнерство Біарриц: спростування фейків, міфів та домислів

Україна приєдналася до Партнерства 11 вересня 2020 року та взяла на себе зобов’язання у п’яти сферах:

  • розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення;
  • навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків;
  • запобігання насильству;
  • зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків;
  • створення більших можливостей для чоловіків, щоб піклуватися про дітей.
Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті