Жінки — це 50% успіху України

Польща заборонила аборти. В Україні відбудуться акції підтримки польських жінок

Захисниці прав жінок провели акцію біля Конституційного суду. Фото ВВС

Конституційний суд Польщі ухвалив рішення, яке фактично забороняє проведення в країні абортів, пише ВВС. Це відбулося через звернення 119 депутатів сейму, що представляють праві й консервативні сили.

Судді визнали невідповідним конституції положення законодавства, яке дозволяло жінці перервати вагітність у випадку виявлення у плода важкого та незворотного дефекту або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю. Цим положенням аргументували приблизно 98% абортів, які легально провели в країні минулого року.

Активісти і правозахисники, які протестували у Польщі проти посилення законодавства, заявляють, що наслідком такого рішення конституційного суду стане подальше наростання в Польщі «абортного підпілля», а жертвами нелегальних абортів можуть стати тисячі польських жінок.

«Пекло для жінок. Ось що означає сьогоднішній вирок політизованого Конституційного суду», — написала віцеспікерка Сейму Малгожата Кідава-Блонська.

«Після сьогоднішнього рішення конституційного суду Польща стала першим халіфатом Європи», — вважає журналіст Вітольд Гловацький.

«Вкидання теми абортів і рішення псевдосуду у цій справі в розпал бурхливої ​​епідемії – це більш ніж цинізм. Це політична підлість», — написав колишній прем’єр-міністр Польщі, очільник Європейської народної партії Дональд Туск.

Правозахисниця Марта Лемпарт закликала всіх незгодних з рішенням Конституційного суду висловлювати свої емоції в 30-секундних відеороликах і розміщувати в інтернеті з хештегом #PowiedzCoMyślisz (Скажи, що думаєш).

У понеділок, 26 жовтня, о 13:00 у Києві відбудеться акція солідарності з жінками Польщі.

Місце: Київ, Ярославів Вал, 12, біля посольства Республіки Польща.

Одночасно заплановано мітинг у Харкові.

«Експлуатація сексуальностей, позбавлення репродуктивних прав та прав на власне тіло є насильством, що виражається через владу, продуковану патріархальним суспільством та ґнітючою державою.Тільки ми самі можемо розпоряджатися нашим тілом. Нам вирішувати, коли народжувати! І чи народжувати взагалі!Моє тіло — моє діло! Приходьте підтримати своїх сестер», — закликають організатори мітингу.

Також вони нагадують, що з собою обов’язково треба мати засоби індивідуального захисту (маску) та зберігати дистанцію з іншими учасницями.

Вішак в Польщі — один із символів протесту. Колись саме дротові вішаки жінки використовували, щоб самостійно позбавитися від небажаної вагітності. Фото ВВС

За даними міністерства охорони здоров’я Польщі, минулого року в країні провели 1116 операцій зі штучного переривання вагітності. Згідно з неофіційними оцінками, кількість нелегальних операцій і абортів, які польки провели за межами країни, може бути в десятки разів більшою.

«Нехай рішення про матки приймають люди з матками», — учасниця пікету натякає на те, що тільки дві судді конституційного суду Польщі з п’ятнадцяти є жінками. Фото ВВС

50%