«Тягар поточної роботи, пов’язаної із проведенням виборів, для політичних партій виконують жінки. Такі дані випливають зі статистики представників партій, задіяних в забезпеченні захисту інтересів партій у виборчих округах. Загалом, в округах працювали більше 109 тис. офіційних спостерігачів та уповноважених представників політичних партій, в тому числі більше 65 тис. жінок (60%)», – зазначили в УЖФ.
Повідомляється також, що згадана пропорція характерна для більшості політичних партій, що брали участь у виборах.
«Частка жінок, задіяних у захисті інтересів партій в округах (60%), не відповідає частці жінок, висунутих партіями у якості кандидаток в одномандатних округах (16%) та загалом на виборах (23%). Саме партії можуть і мають сприяти тому, щоб жінки, які складають більшу половину населення України, були представлені у Верховні Раді хоча б на рівні однієї третини депутатського корпусу», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Не чоловіками єдиними: Яким буде «жіноче обличчя» нової Верховної Ради?
Нагадаємо, Український жіночий фонд у партнерстві з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку, здійснює гендерний моніторинг позачергових виборів народних депутатів України, що відбулися 21 липня. Моніторинг включатиме кількісний та якісний аналіз, а також інтерв’ю з депутатками і кандидатками, задля виявлення можливостей та перешкод для участі жінок у виборах та їх обрання до Верховної Ради України. Із попередніми результатами моніторингу можна ознайомитись тут.
50%