
Депутатка Ірпінської міської ради Михайлина Скорик-Шкарівська стала об’єктом цькування праворадикальних рухів. Про це вона розповіла на презентації фільму «Шлях жінки у політику», яка відбулася у Національному центрі Олександра Довженка.
Про депутатку міськради Ірпеня, що на Київщині, поширюють дописи в соцмережах, де пишуть про неї, як про негідну вдову, погану мати, зрадливу дружину, збиткуються з її зовнішності, приписують їй гомосексуальну орієнтацію, публікують її персональні дані. Образи також торкаються її 6-річного сина.
За словами Михайлини, за цими діями стоїть праворадикальна організація СІЧ-14.
Читайте також: Від стереотипів до фейків: яким є шлях жінок у політику
Приводом для цькування стала позиція депутатки щодо антиромської акції, яку праворадикали провели в Ірпені.
Як писали ЗМІ, в Ірпені, що в передмісті Києва, 17 жовтня близько сотні представників праворадикальних та націоналістичних організацій вийшли на акцію протесту проти ромів, що живуть у місті. Її спричинив напад двох неповнолітніх ромів на 22-річного волонтера, що допомагає українській армії. Від учасників події, зокрема, лунали дискримінаційні висловлювання та заклики до насильства стосовно ромського населення в разі, якщо нападники на «колінах не вибачаться перед потерпілим та українським народом». Також під час протесту ромів звинувачували в розповсюдженні наркотиків у місті, а поліцію – в «кришуванні» наркоторгівлі.

Михайлина Скорик-Шкарівська під час засідання регламентної комісії міської ради висловила занепокоєння проведенням акції. Зокрема, вона наголосила на тому, що неприпустимо називати етнічність причетних до нападу: «Одразу етноконфлікт іде геть, якщо не зазначати етнос, а залишається звичайна бійка за участю трьох громадян України».
Скорик-Шкарівська також виступила проти «втягування ветеранів у конфлікт», і звернулася до поліції з проханням розслідувати, хто «підбурював ветеранів, називав етнічність, а також організував онлайн-кампанію цькування із залученням ботів, та доповісти депутатському корпусу про те, що це було».
Читайте також: Михайлина Скорик-Шкарівська: «Ми не можемо дозволити собі проспати 2020-й рік»
Після засідання фрагменти виступу депутатки почали поширювати в праворадикальних телеграм-каналах, там також опублікували її номер телефону із закликом «зробити депутатку ближчою до народу».

Крім того, у каналі «Вольєр», де публікують персональні дані тих, хто підтримує ЛГБТ-рухи та виступає проти діяльності ультраправих, розмістили дискредитаційний допис із образами на адресу Скорик-Шкарівської.
Жінки: 50%
Фото: Костянтин Поліщук