Жінки — це 50% успіху України

Прем’єрці Норвегії Ерні Сольберг вдалося створити уряд більшості: вперше з 1985 року

Прем’єр-міністерка Норвегії Ерна Сольберг, Консервативна партія, 17 січня приєднала невелику партію «Християнські демократи» до її уряду з трьох партій, що зробило його першим урядом більшості в Норвегії з 1985 року, пише «Європейська правда».

Як пише EUobserver., намагаючись заманити «Християнських демократів» до коаліції, Консервативна партія Сольберг почала обговорення більш жорстких законів про аборти у зв’язку з «розвитком біотехнологій».

«Християнські демократи» виступають за обмеження на аборти, зокрема, хочуть заборонити переривати вагітність після 12 тижня за винятком випадків, коли йдеться про вроджені вади чи загрозу життю. Також мають змінитися правила лікування безпліддя. У листопаді тисячі людей по всій Норвегії взяли участь у демонстраціях проти обмежень на аборти.

«Християнські демократи» мають лише 8 крісел у 169-місному парламенті, проте надавали часто вирішальну допомогу коаліції меншості, починаючи з 2013 року.

Маючи більшість за спиною (до коаліції також належать права антиіммігрантська Партія прогресу та «Ліберали»), Сольберг буде мати більше сил, щоб реалізувати свою програму зниження податків та виведення економіки Норвегії з-під нафтової залежності.

Як писало Reuters,  Ерна Сольберг є першим консервативним прем’єр-міністром Норвегії з 1990 року і другою жінкою на посту лідера країни після Гру Харлем Брунтланн (прем’єр-міністерка Норвегії в трьох термінах в проміжку 1981 – 1996 років). Прем’єр-міністеркою Ерна стала у 2013 році, коли їй було 52.

Сольберг народилася в Бергені – другому за величиною місті Норвегії. У школі вчителі часто ставили їй низькі оцінки, тому що вона занадто багато говорила в класі і погано писала. Пізніше у Сольберг діагностували дислексію. Лідерка скаутів Ерна Сольберг в університеті вирішила вивчати політичні науки. Була вперше обрана до парламенту в 28 років.

Її консервативну партію часто критикують за зосередженість на скороченні податків для багатих громадян і бізнесу, і водночас за неуважність до добробуту простих норвежців.

Прем’єрка має прізвисько «сувора Ерна». Авторка книжки «Люди, не мільярди» («People, not Billions»), яку випустила в 2011-му році для пом’якшення свого суворого іміджу.

50%