Головна Статті Президентка Гондурасу Сіомара Кастро боротиметься за легалізацію абортів

Президентка Гондурасу Сіомара Кастро боротиметься за легалізацію абортів

2
260
Сіомара Кастро

Сіомара Кастро уже увійшла в історію як перша жінка, яка обійняла посаду президентки Гондурасу. Вона також може запам’ятатися ще одним історичним кроком для країни – скасуванням заборони на аборти, пише Reuters.

Активісти та активістки за права жінок сподіваються, що із новою президенткою країна збільшить доступ жінок до абортів.

Нині Гондурас є однією з шести країн Латинської Америки та Карибського басейну, де забороняють аборти за будь-яких обставин.

Сіомара Кастро (у минулому перша леді), чия політична кар’єра почалася після того, як вона очолила національний протестний рух проти перевороту 2009 року. У результаті подій її чоловік Мануель Селайя був зміщений із посади президента.

У своїй передвиборній програмі Сіомара Кастро наголошувала на відстоюванні прав жінок.

Читайте також: Європарламент про аборти: Повага до репродуктивної автономії жінок – вирішальна для гендерної рівності

Вона також обіцяла дозволити аборти, якщо жінка була зґвалтована або є ризик для життя матері та плоду. Президентка планує запровадити використання та розповсюдження екстреної контрацепції.

Але Кастро чекає важка боротьба у просуванні цього закону. Після перевороту уряд заборонив екстрену контрацепцію, закріпив обмеження абортів у конституції та зменшив кримінальне покарання за гендерне насильство.

У січні цього року законодавці також проголосували за те, щоб ускладнити декриміналізацію абортів. Тепер для ухвалення такого рішення потрібно, щоб за нього проголосували три чверті депутатів у Конгресі.

Зміна ставлення до абортів

За оцінками Human Rights Watch, близько 40% вагітностей у Гондурасі є незапланованими або небажаними. А за оцінками ООН, до 82 тисяч гондураських жінок і дівчат щорічно ризикують, роблячи «підпільні» аборти.

Згідно з останніми даними міністерства охорони здоров’я, у 2017 році понад 8700 жінок були госпіталізовані в Гондурасі через ускладнення після аборту.

Більшість країн Латинської Америки, включаючи Бразилію, яка є найбільш густонаселеною, дозволяють робити аборт лише за особливих обставин, таких як зґвалтування або ризик для здоров’я матері.

Аргентина стала першою великою латиноамериканською країною, яка легалізувала аборти минулого року. У вересні цього року вищий суд Мексики постановив декриміналізувати аборти у країні.

Близько 60% жителів Гондурасу вважають, що аборт повинен бути легалізований у випадках ризику для життя матері та деформації плоду. А близько 46% – у випадках зґвалтування та кровозмішення, згідно з опитуванням гондураської компанії Le Vote 2018 року.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті