Головна Статті Президенткою Європарламенту стала Роберта Мецола

Президенткою Європарламенту стала Роберта Мецола

3
389
Роберта Мецола

Роберта Мецола стала першою за 20 років жінкою на посаді президента Європейського парламенту. Її обрали після смерті попередника Давида Сассолі. Мецола обійматиме посаду до 2024 року, пише Deutsche Welle.

43-річна представниця Мальти Роберта Мецола – депутатка від консервативної фракції Європейської народної партії (ЄНП). Її кандидатуру на пост президента Європейського парламенту підтримали 458 депутатів і депутаток за мінімальної необхідної кількості у 309 голосів.

Хто така Роберта Мецола?

Мецола стала наймолодшою президенткою в історії Європарламенту, вона також стала третьою жінкою на цій посаді. Роберта Мецола мама чотирьох дітей.

Вона юристка, яка спеціалізується на європейському праві та політиці. Працювала аташе з питань юридичної та судової співпраці Мальти в Постійному представництві Мальти в Європейському Союзі.

Потрапила до Європарламенту лише у 2013 році, програвши до цього двічі. Відтоді Мецола отримала швидкий кар’єрний ріст. У 2020 році стала однією із перших віце-президентів Європарламенту.

Роберта Мецола позиціонує себе як прогресивна консерваторка, виступаючи за права ЛГБТК-спільноти та жінок, але її жорстка позиція щодо абортів викликала критику з боку опонентів. Мецола в червні проголосувала проти звіту, який закликав усі країни-члени забезпечити жінкам доступ до безпечного переривання вагітності.

Більше публікацій
Більше публікацій 50vidsotkiv.org.ua
Більше публікацій Статті