Головна Статті Протести проти заборони абортів у Польщі: одній із організаторок загрожує до 8 років в’язниці

Протести проти заборони абортів у Польщі: одній із організаторок загрожує до 8 років в’язниці

2
1,087
Марта Лемпарт

У Польщі тривають протести проти заборони абортів. Тим часом влада висунула обвинувачення Марті Лемпарт, яка є співорганізаторкою Жіночого страйку, що розпочався у 2016 році після спроби уряду обмежити право на аборт. Жінка продовжує брати участь в акціях на тлі останнього рішення про майже повну заборону абортів. Їй загрожує 8 років в’язниці, повідомляє Бабель із посиланням на AFP.

Як заявили в прокуратурі, Марта Лемпарт нібито порушувала коронавірусні обмеження, ображала поліцію та підтримувала напади на церкви під час останніх протестів, що спалахнули після рішення конституційного трибуналу про обмеження абортів.

Читайте також: Патріархат за будь-яку ціну: протести польських жінок та їхні «союзники»

Активістка відмовилась свідчити та визнавати свою провину. Марта Лемпарт — юристка за освітою, раніше керувала будівельною компанією.

Упродовж останніх років жінку безліч разів затримувала поліція, їй висували близько 40 обвинувачень, пише Vogue. Одне з найабсурдніших обвинувачень проти Лемпарт — це «руйнування навколишнього середовища» шляхом використання мегафону на вуличних акціях.

Як наголосила Марта Лемпарт, ідея «Жіночого страйку» народилася в жовтні 2016 року — після першої спроби правлячої партії «Право і справедливість» обмежити право на аборт. Назву обрали з огляду на активність профспілки «Солідарність», яка у 1980-х роках боролася з комуністичною владою за допомогою страйків.

Марта Лемпарт не єдина, кого переслідують за організацію Жіночого страйку.

Одним з найодіозніших випадків є той, що Окружний штаб поліції в Ліманові направив до суду клопотання про покарання проти 17-річної Малгожати Й., пише Wyborcza.

17-річна дівчина відповідатиме в суді за порушення правил поведінки в громадських місцях, тому що вона організувала страйк у Ліманові, воєводство Малопольське.  Цей край називають «бастіоном партії «Право і справедливість».

До останніх обмежень у Польщі, за офіційними даними, робили менш ніж 2 тисячі абортів на рік. При цьому до 200 тисяч жінок щороку роблять аборти нелегально або за кордоном.

Читайте також: Поки польки протестують проти заборони абортів, Newsweek рекламує «дружин зі Сходу»

Раніше в Польщі аборти дозволяли тільки у трьох випадках: через вроджені вади плода, загрозу для життя матері та вагітність внаслідок зґвалтування або інцесту.

Після рішення Конституційного трибуналу про посилення у 2020 році у країні почалися протести — сотні людей вийшли на вулиці, вимагаючи скасувати обмеження.

Наприкінці січня Конституційний трибунал Польщі виніс остаточне рішення про заборону робити аборт через патологію плода, якщо вона не загрожує життю і здоров’ю матері.

50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті