Жінки — це 50% успіху України

Протидія домашньому насильству: набув чинності важливий документ щодо винесення термінових заборонних приписів

В Україні почав діяти важливий документ про винесення термінового заборонного припису щодо кривдників, котрі вчиняють домашнє насильство. Відповідний наказ Міністерства соціальної політики та Міністерства внутрішніх справ, яким затверджено Порядок проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, набув чинності 19 квітня, повідомляє повідомляє Центр «Жіночі перспективи».

Саме цей документ був останньою сходинкою до можливості винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника органами Національної поліції.

Як наголошують у громадській організації «Ла Страда-Україна», наказом визначається процедуру проведення оцінки вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання наслідків його вчинення, з метою визначення ефективних заходів реагування, спрямованих на припинення такого насильства та попередження його повторного вчинення.

Тож віднині після прибуття на місце вчинення домашнього насильства представники поліції проводитимуть оцінку ризиків вчинення повторного насильства і виноситимуть терміновий заборонний припис, згідно з яким кривдник має залишити місце проживання (не зважаючи на власність), не наближатися до жінки (й дітей) та не контактувати з ними.

Наказ зареєстрували в Міністерстві юстиції України 2 квітня, а 19 квітня він набрав чинності після офіційного опублікування.

Детально ознайомитися із наказом можна тут.

Як повідомлялося, 16 квітня набув чинності наказ, яким МВС установило процедуру взяття на профілактичний облік, проведення профілактичної роботи та зняття з профілактичного обліку кривдника уповноваженим підрозділом органу Нацполіції для недопущення повторного вчинення домашнього насильства, забезпечення контролю за дотриманням кривдником тимчасових обмежень його прав і виконанням обов’язків, покладених на нього у зв’язку з учиненням домашнього насильства.

Читайте також: Згода на секс: як засміяти важливу тему

Також нагадаємо, що нещодавно в Україні вперше застосували закон про домашнє насильство. Це сталося в Миколаївській області, де 2 квітня суд  виніс перший в Україні вирок за статтею 126-1 «Домашнє насильство» Кримінального кодексу. 57-річного мешканця міста Вознесенська засудили до місяця арешту за систематичне домашнє насильство над своєю 80-річною матір’ю.

50%

Фото Марії Матяшової