Головна Статті Рейтинг «найсексуальніших депутаток»: у чому сексизм?

Рейтинг «найсексуальніших депутаток»: у чому сексизм?

1
1,327
Видання «Коментарі» запустило опитування «ТОП-25 найсексуальніших депутаток»

Видання «Коментарі» запустило опитування «ТОП-25 найсексуальніших депутаток». Деякі ж депутатки вже просять видалити себе із рейтингу і вважають це сексизмом і фарсом.

«Експерти видання «Коментарі» – цінителі та шанувальники жіночої краси – відібрали 25 претенденток на звання «Міс Верховна Рада України». Ми пропонуємо вам взяти участь у складанні рейтингу «ТОП-25 найсексуальніших депутатів Верховної Ради України (жінки)», які не поступаються за красою супермоделям і при цьому не бояться брати на себе відповідальність і вирішувати долю країни. Багато з представниць прекрасної половини людства, які сидять під куполом Верховної Ради, вже виявили себе, прославившись на всю Україну. Хтось потрапив у скандал, опинившись у ТОП-новинах рейтингових ЗМІ, хтось показав себе як кваліфікований законодавець, а хтось отримав важливу посаду і тим самим став в один ряд із найвпливовішими людьми країни», – аргументують проведення конкурсу на сайті.

До рейтингу «найсексуальніших депутаток», видання включило 25 нардепок, серед яких найбільше представниць партії «Слуга народу»: 17 кандидаток.

Читайте також: Крісті Вільямс: «Сексизм – це не та тема, на яку я хотіла би говорити з доньками»

Є також Наталія Королевська, політична партія «Опозиційна платформа – За життя», Юлія Тимошенко, політична партія ВО «Батьківщина», Леся Василенко — політична партія «Голос», Юлія Світлична, позафракційна депутатка, Анна Скороход, представниця депутатської групи «За майбутнє» та Лариса Білозір, депутатська група «Довіра».

«Цінителі та шанувальники жіночої краси» з одного видання (очевидно, професіонали своєї справи) відібрали 25 претенденток на звання «Міс Верховна Рада України». Цілий день, мабуть, сиділи і обирали в редакції. Мене з цього чергового фарсу цікавить лише доля чоловіків-нардепів. Хтось взагалі подумав, як їм живеться без рейтингу «найсексуальніших»!? Бо ж всі ми під куполом сидимо для такого визнання», – з іронією прокоментувала Леся Василенко, народна депутатка України, президентка Бюро жінок-парламентарок Міжпарламентського союзу (МПС), яку теж включили до рейтингу.

«Оцінювати політикинь за їхню зовнішність, стиль одягу – це класичний прояв сексизму. Адже жінки століттями намагаються добитись того, щоб їх оцінювали, сприймали за професійні якості, а не як сексуальні об’єкти. І коли наступного разу Україна в Індексі гендерного розриву за показником політичної участі жінок вкотре балансуватиме в кінці списку з одними з найгірших в Європі показників, складно буде дивуватись. Адже такий сексистський підхід до оцінки політикинь від медіа вкотре створює збочене уявлення про політику і місце там жінки», – переконана Надія Вірна, блогерка, гендерна експертка.

Соціологиня Тамара Марценюк, гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини, зазначає, що конкурс однозначно є сексистським та поширює гендерні стереотипи про жінок як «окрасу» Верховної Ради України.

Також вона вважає, що це опитування є прикладом лукізму (від англ. look – зовнішній вигляд) – дискримінації за зовнішнім виглядом, а також сексуалізації і об’єктивації політикинь, яких пропонується оцінювати передусім через зовнішній вигляд.

Читайте також: Корнієнко, Верещук, ZIK та інші – кому дісталася антипремія «Це Яйце»

«В українському суспільстві, де є недовіра до політиків, абсолютно недоцільно зводити заслуги політичної еліти до зовнішнього вигляду. Дуже прикро, коли замість того, аби привертати увагу до дійсно успіхів жінок у політиці, а також тих проблем, з якими вони стикаються (брак ресурсів, стереотипи, кібербуллінг тощо), присутність жінок у політичній сфері зводиться до «прикраси». На жаль, маємо ситуацію, коли «сексистські традиції» десятилітньої давності досі живі. Скандальні секситські висловлювання Януковича і Азарова стають основою світогляду «Коментарів», що далеко не свідчить про фаховість цього ресурсу. Натомість подібна ідея може бути сміливо номінована на щорічну антипремію «Це яйце!». Загалом ідея конкурсів краси у різних сферах уже давно критикується і переосмислюється, а їх проведення свідчить про брак ідей та креативності. Гідним і сміливим вчинком для «Коментарів» було б визнати свою помилку і відмінити опитування», – радить експертка.

Подібні рейтинги про «найсексуальніших» депутаток знецінюють саму ідею депутатства і роботу депутаток вважає Олександра Голуб, голова громадської організації «Ліга захисту прав жінок «Гармонія рівних». Експертка зазначає, що це приклад «об’єктивації» коли в жінці бачать не особистість та професіонала, а лише сексуальний об’єкт.

«Замість того, щоб обговорювати професійні досягнення, ефективність та доброчесність політикинь, медіа звертають увагу на їхній одяг і зовнішній вигляд. Журналісти усе ще продовжують питати жінок-депутаток про сумки, макіяж і бренди одягу, про те, хто тепер доглядатиме дітей, а не про законопроекти чи роботу на окрузі. Водночас чоловікам таких питань не ставлять.

Рейтинги про «найсексуальніших» депутаток посилюють стереотипи про жінок в політиці, які нібито приходять в парламент «вигулювати» нові сукні, замість того щоб працювати. Хоча якщо поглянути на якість роботи парламентаріїв, досить часто саме жінки є лідерками у своїх комітетах по кількості законодавчих ініціатив та роботі із виборцями.

Деякі депутатки – Марина Бардіна та Леся Василенко – уже висловили свою негативну думку про включення в такий рейтинг. Думаю, для них це питання принципове – про повагу до своєї особистості та професійної діяльності й про довіру виборців», – коментує Олександра Голуб.

Жінки: 50%

Більше публікацій
Більше публікацій 50%
Більше публікацій Статті